Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

December 2014
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Tre alpinistë kanë vdekur ndërsa rreth 30 të tjerë kanë kaluar momente të vështira për shkak të të ftohtit dhe sëmundjes së lartësisë teksa ngjisnin malin Everest.Dy alpinistë indianë raportohen gjithashtu të zhdukur në atë që njihet si “zona e vdekjes” e malit më të lartë në botë. Ekspertët deklarojnë se nuk është risi që sëmundja e lartësisë të marrë edhe jetë njerëzish në Everest.Por bëhet fjalë për ngjitjen e parë të këtij sezoni që pas vitit të kaluar, kur një tërmet në Nepal u mori jetën 18 personave; ndërsa 16 guida humbën jetën si pasojë e një orteku në vitin 2014.Ngjarjet në fjalë bënë që sezoni i ngjitjeve të mbyllej para kohe, por me rihapjen e malit alpinistët kanë përfituar nga kushtet e mira të motit dhe rreth 400 janë mbledhur në qendrën e takimit që prej 11 majit.Sidoqoftë, vdekjet e fundjavës dhe zhdukja e disa njerëzve kanë treguar edhe njëherë rrezikun që përbën maja më e lartë e botës.

Lajme

28 Jun 2016 06:08
Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer

Ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë Bud Spencer. Lajmi është konfirmu [ ... ]

Lifestyle & ShowbizLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:35
Nëna ndihmon nipin të përdhunojë vajzën e saj

Një inçest në kufijtë e marrëzisë ka tronditur publikun në Australi, ku një nënë 56-vje [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:33
Gjermania sfidon Turqinë, shpall zyrtarisht genocid vrasjen e armenëve

Gjermania sfidoi Turqinë me aprovimin e një rezolute që e shpall genocid vrasjen masive të arm [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:32
“Do të duhet kohë për t’i ‘fshirë’ militantët e ISIS”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavarësisht avancimit ndaj fortesave të ISIS-it në Siri [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:31
Gjenocidi armen, Gjermania e njeh ndërsa Turqia tërheq ambasadorin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aprovimi i rezolutës që e shpall gjenocid vrasjen masive [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:30
Franca, nën ujë. Edhe në Gjermani vërshojnë ujërat. 8 të vdekur

Përmbytjet e mëdha që kanë përfshirë Europën e Veriut detyruan Presidentin Francois Holland [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
Artikuj te Tjere

Visitors

250657
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
23
394
1248
224127
4394
7884
250657

Your IP: 54.81.59.211
2017-09-22 04:18

Programi i emisioneve

Aktualitet

Sport

Politika

Ekonomi

No result...

Bota

Vizitoret

100%Greece Greece

Total: 398
Copyright © 2017 AlpoMedia. All Rights Reserved.