Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama Juaj

Lajme

Sanders sfidon: Përballë meje, Trump merr fund
Pretendenti demokrat për kandidaturën presidenciale, Bernie Sanders, tha se veç tij nuk ka mundësi tjetër, nëse demokratët duan një kandidat që të mposhtë rivalin Donald Trump.“Dua të jem i qartë me ju dhe t’ju them se nëse unë shpallem kandidat zyrtar për presidencën, Donald Trump mori fund. Në çdo sondazh kombëtar apo çdo sondazh në shtete të veçanta, unë e mposht Trumpin me një avantazh dy shifrorë”, deklaroi Sanders, duke ju referuar sondazhit më të fundit në Kaliforni që sugjeron se senatori i Vermontit është 17 pikë përpara Trump, nëse ata të dy do të përballen për presidencën.Sanders theksoi gjithashtu faktin që ai nuk ka mbështetje nga komitete politike, ndërsa rivalja e tij Clinton ka mbledhur miliarda dollarë prej disa të tillëve.“Ne nuk përfaqësojmë shtresën e miliarderëve. Ne nuk përfaqësojmë Uoll Stritin. Ne nuk i duam paratë e tyre”, deklaroi Sanders para mbështetësve të tij, duke shtuar se nuk e ka të qartë si do të përballet Clintoni me grupet e interesit, duke qene se ka pranuar para prej tyre.Por, pavarësisht sulmeve, Sanders tha se nuk e përjashton mundësinë që të bëhet zëvendëspresident për Hillari Clinton. Senatori i Vermontit tha se aktualisht është i përqendruar tek zgjedhjet në Kaliforni, por nuk tha nëse do ta refuzonte këtë ofertë, nëse Clinton do t’ia bënte.

Visitors

260426
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
83
362
1880
231866
7341
6822
260426

Your IP: 54.166.203.76
2017-10-22 10:01