Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

December 2014
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Granit Xhaka thyen rekordin e Gokhan Inler dhe bëhet lojtari më i shtrenjtë në historinë e futbollit zviceran.Rreth 45 mln euro është shuma që Arsenal do ti japë M’gladbahut për 23 vjecarin, duke e shndërruar atë në blerjen e dytë më të shtrenjtë në historinë e klubit londinez pas Mesut Ozil.Mediat britanike kanë zbuluar se shqiptari i Zvicrës do të përfitojë dhe një pagë prej 145 mijë eurosh në javë. Në intervistën e tij të parë si lojtar i topçinjve të Londrës, Xhaka pohon se ndihen i gëzuar që ëndrra e fëmijërisë iu bë realitet."Ndeshja e parë që kam parë kur isha fëmijë, ka qenë një ndeshje në premier ligë. Gjithmonë e kam ëndërruar këtë kampionat. Tani jam këtu dhe ndihem shumë mirë”, u shpreh Xhaka.Lojtari i kombëtares zvicerane ka falënderuar dhe ish trajnerin e tij Otmar Hitzfeld i cili e ka krahasuar atë me Bastian Shvajshtajger.“Hitzfeld është një trajner i madh, por unë jam Granit Xhaka”, deklaroi futbollisti.Përveç vëllait Taulantit, një urim të veçantë për Granitin e ka rezervuar edhe kapiteni i kombëtares tonë Lorik Cana, i cili në fund e ka sfiduar atë duke i thënë se me 11 qershor do të fitojnë kuqezinjtë.

Lajme

28 Jun 2016 06:08
Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer

Ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë Bud Spencer. Lajmi është konfirmu [ ... ]

Lifestyle & ShowbizLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:35
Nëna ndihmon nipin të përdhunojë vajzën e saj

Një inçest në kufijtë e marrëzisë ka tronditur publikun në Australi, ku një nënë 56-vje [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:33
Gjermania sfidon Turqinë, shpall zyrtarisht genocid vrasjen e armenëve

Gjermania sfidoi Turqinë me aprovimin e një rezolute që e shpall genocid vrasjen masive të arm [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:32
“Do të duhet kohë për t’i ‘fshirë’ militantët e ISIS”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavarësisht avancimit ndaj fortesave të ISIS-it në Siri [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:31
Gjenocidi armen, Gjermania e njeh ndërsa Turqia tërheq ambasadorin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aprovimi i rezolutës që e shpall gjenocid vrasjen masive [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:30
Franca, nën ujë. Edhe në Gjermani vërshojnë ujërat. 8 të vdekur

Përmbytjet e mëdha që kanë përfshirë Europën e Veriut detyruan Presidentin Francois Holland [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
Artikuj te Tjere

Visitors

250677
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
43
394
1268
224127
4414
7884
250677

Your IP: 54.81.59.211
2017-09-22 04:21

Programi i emisioneve

Aktualitet

Sport

Politika

Ekonomi

No result...

Bota

Vizitoret

100%Greece Greece

Total: 398
Copyright © 2017 AlpoMedia. All Rights Reserved.