Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

December 2014
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer
Ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë Bud Spencer. Lajmi është konfirmuar nga i biri Giuseppe Pedersoli.“Babai ndërroi jetë qetësisht rreth orës 18:15. Nuk vuajti, na kishte të gjithëve pranë. Fjala e tij e fundit ishte “Faleminderit”.”, kjo ka qenë edhe fjala e djalit të Bud Spancer.Për shqiptarët ai njihet gjerësisht edhe si “Polic këmbëmadhi”. Me rolet e tij ai u kthye një personazh i dashur dhe heroik në të gjithë botën.Bud Spencer ka lindur më 31 Tetor 1929 në Napoli. Ai u kthye në një aktor Italian të njohur dhe komedian i cili ka luajtur për një kohë të gjatë filma komiko-aksion me aktorin e njohur italo-amerikan partnerin e tij Terence Hill.Karriera e tij  fillon në vitin 1951, por ajo më së shumti merr vrullë gjatë viteve 70-dhjeta kur së bashku me aktorin tjetër komik Mario Girott, por i njohur si Terence Hill, luajtën 20 filma të cilët ishin të pelqyeshëm për publikun.Perveç aktrimit Bud Spencer ka qenë edhe një ish-notar profesionist gjithashtu edhe prodhues filmash, Gjithashtu ai është diplomuar për juridik dhe po ashtu kishte qenë edhe pilot helikopteri dhe ai kishte hapur një fond për bursa për studentet e rinj.
Makina për mbijetesë në luftë apo apokalips (FOTO)
Për prodhuesit e këtyre makinave, nuk i dihet kurrë se kur mund të ndodhë ndonjë apokalips, se kur mund të zbresin alienët apo të çohen zombit nga varret. Nëse ndodh, këto janë makinat që ju duhen.
Për prodhuesit e këtyre makinave, nuk i dihet kurrë se kur mund të ndodhë ndonjë apokalips, se kur mund të zbresin alienët apo të çohen zombit nga varret. Nëse ndodh, këto janë makinat që ju duhen.
Ripsaw Eve 2
Makina tek foto 1 dhe 2, e prodhuar me zinxhirë tankesh, e rehatshme përbrenda, me 600 kuaj fuqi dhe e aftë të ngjitet në çdo terren. Ka ndenjëse lëkure, ekran me prekje e gjëra të tjera që nuk i gjen në çdo tank.
Mercedes-Benz Zetros 2733 6×6
Kamioni "fuoristradë" me 6 rrota aktive i Mercedes Benz është si një kështjellë me rrota ku mund të jetoni rehat, por edhe të shkoni ku të doni. Ky mjet me motor 7.2, me 326 kuaj fuqi e me tre diferencialë, ka brenda dysheme mermeri, televizorë me ekran të sheshtë dhe vend ku të mbani motorë me katër rrota.
Inkas Huron APC
Nëse s'ju duhet luksi, por vetëm mbijetesa, Inkas Huron APC është kamioni i blinduar që i reziston edhe fishekëve 7.62 x 51 mm, me shasi që nuk çahet dot nga bombat apo minat. Mund të mbajë brenda 16 njerëz të cilët mund të dalin në çati me armë të rënda, ose nga dritare anësore enkas për armë.
Gunner Fabrication Dodge 3500
Duket si makinë e thjeshtë "Pick Up", por është llogaritur që t'i montohet një mitraloz përsipër që komandohet nga brenda. Mban 120 litra karburant dhe sistem kamerash termike që shohin në errësirë. Ka ndarje të veçuara për mbajtje municioni pa fund.
Dartz Black Shark
Mendohuni mirë për këtë, sepse nuk është për këdo. Vetëm nëse jeni ndonjë super-agjent 007. Kjo makinë ruse, përveçse është e blinduar dhe testuar kundër armëve të ndryshme, është e mbuluar e gjitha në luks.  1500 kuaj fuqi, skaner me retinën e syve, ndenjëse lëkure nga italianët "Lukspel". Veç këtyre,ka doreza që zhduken dhe që japin goditje elektrike për paparacët e padëshiruar dhe sirena për të trembur turmat.
Një ditë e “lodhshme” për Bruce Willis
Ylli i filmit “Die Hard”, Bruce Willis, tashmë në moshën 61 vjeçare, duket se ka kaluar një ditë të “lodhshme” nën shoqërinë e femrave në Miami.Aktori ka marrë pjesë të martën në realizimin e një reklame të një kompanie Italiane në Majami.Ai është shoqëruar i fotografuar nga femra seksi. Edhe nëse do të ketë qenë me të vërtetë një ditë e lodhshme për Bruce, me siguri nuk e ndjerë pranë këtyre bukurosheve.
Davina, tifozja speciale e Atleticos
Ka lindur në Brisbane të Australisë, por sporti i saj i preferuar është futbolli. Modelja 23-vjeçare, Davina Rankin ka një skuadër në zemrën e saj.Bukuroshja bën tifo për Atletico Madrid dhe do të jetë një nga tifozet më të veçanta të skuadrës “Los Colchoneros” në finalen derbi të Champions League.Rankin është gjithashtu e obsesionuar pas trajnerit argjentinas, Diego Simeone.
“Vogue” mbush 100 vjeç
im Kardashian thotë se iu bë realitet ëndrra e radhës. Vajza që kritikohet se nuk di të bëjë asgjë por që sipas saj, ajo di të bëjë gjithçka, është përzgjedhur ndër kopertinat më të mira të revistës së modës “Vogue”.Me rastin e 100-vjetorit të kësaj reviste, u zhvillua një mbrëmje gala , ku një nga ikonat e familjes Kardashian u shpreh shumë e lumtur të jetë pjesë e saj e shoqëruar nga bashkëshorti Kanye West.“Mendoj se për çdo vajzë revista ‘Vogue’ është personifikimi i modës. Dhe unë kam koleksionuar kopertina të saj që nga vitet ’60-të dhe ’70-të, dhe tani të qenurit një ndër kopertinat e saj, më duket thjesht si një ëndërr”, tha Kim.Revista “Vogue” mbetet një nga më të suksesshmet në treg dhe në kopertinën e saj vijojnë të jenë emrat më të lakuar botërisht, thuajse nga çdo fushë. Seria britanike “Vogue”, këtë muaj kishte në qendër të saj Dukeshën e Cambridge.Në eventin e zhvilluar në Londër, nuk munguan figura të shquara si Cheryl Fernandez-Versini, Demi Moore , modelja Lara Stone apo aktorja e mirënjohur Joan Collins e cila e cilësoi “Vogue” si “biblën e modës”.“Vogue’ sigurisht që ka ndikuar në stilin dhe ‘look’-un tim”, u shpreh Joan Collins.
 

Lajme

28 Jun 2016 06:08
Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer

Ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë Bud Spencer. Lajmi është konfirmu [ ... ]

Lifestyle & ShowbizLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:35
Nëna ndihmon nipin të përdhunojë vajzën e saj

Një inçest në kufijtë e marrëzisë ka tronditur publikun në Australi, ku një nënë 56-vje [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:33
Gjermania sfidon Turqinë, shpall zyrtarisht genocid vrasjen e armenëve

Gjermania sfidoi Turqinë me aprovimin e një rezolute që e shpall genocid vrasjen masive të arm [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:32
“Do të duhet kohë për t’i ‘fshirë’ militantët e ISIS”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavarësisht avancimit ndaj fortesave të ISIS-it në Siri [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:31
Gjenocidi armen, Gjermania e njeh ndërsa Turqia tërheq ambasadorin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aprovimi i rezolutës që e shpall gjenocid vrasjen masive [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:30
Franca, nën ujë. Edhe në Gjermani vërshojnë ujërat. 8 të vdekur

Përmbytjet e mëdha që kanë përfshirë Europën e Veriut detyruan Presidentin Francois Holland [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
Artikuj te Tjere

Visitors

244291
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
197
177
506
218627
5912
8003
244291

Your IP: 54.80.70.8
2017-08-23 21:16

Programi i emisioneve

Aktualitet

Sport

Politika

Ekonomi

No result...

Bota

Vizitoret

100%Greece Greece

Total: 398
Copyright © 2017 AlpoMedia. All Rights Reserved.