Lajme

Ne mbare boten libri konsiderohet si nje instrument histrorik i fuqishem i shperndarjes se njohurive dhe mjeti me efikas per te siguruar rujatjen e ketyre njohurive,pasi cdo nisme per promovimin e librave te rinj eshte nje faktor i pasurimit kulturor por jo vetem.Pikerisht ne kete kuader edhe biblioteka e qytetit apostol meksi e mbeshtetur edhe nga bashkia gjirokaster, vazhdon aktivitetet duke mundesuar qe nxenesit e shkollave te ndryshme te qytetit te njihen me vlerat qe ka literatura dhe rendesia e saj per nje formim te gjere kulturor dhe intelektual. Shkrimtari i cili eshte shfletuar nga nxenesit e shkolle 9 vjecare naim frasheri ka qene gjeniu i letrave shqipe ismail kadare,ndersa aktivitetet te tilla kulturore por edhe promovuese edhe per krijuesit e botimeve te ndryshme do te vijojne edhe ne ditet ne vazhdim.

Visitors

335963
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
144
515
1832
308771
5781
5826
335963

Your IP: 54.144.16.135
2018-06-24 08:50