Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

December 2014
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

veglave muzikore e kantos premtojne te jene fryma e re e djepit te kultures dhe tradites gjirokastrite . Nje pune e pashtershme e cila buron ne vite fale mundit te mesuesve dhe deshires se madhe te ketyre femijeve te cilet duan te persosin ne duart dhe mendjet e tyre artin e mrekullueshem qe ofron qyteti yne i gurte .

Drejtori i kesaj shkolle me nje emer kaq te madh por dhe modest persa i perket kushteve dhe numrit te nxenesve z. Bujar Dudumi na shpjegon duke na shetitur ne cdo klase per te degjuar dhe pare punen ndjekur me nga afer punet e xnenesve te tyre te cilet sipas tij ne kuader te celjes se sezonit pranveror pergatiten te gjithe se bashku per zhvillimin e koncerteve qe do te mbahen ne amientet e kinoteatrit “Zihni Sako" ku i pari pritet te jete ne pasditen e se martes ne javen e ardhshme:

Ai shprehet se keto keoncerte kane si qellim kryesor promovimin e nxenesve te kesaj shkolle te cilat po aftesohen ne fusha te ndryshme te artit, e perkatesisht atij figurative dhe muzikor ,duke dhene keshtu dhe nje kontriubut te gjere jo vetem per shkollen por dhe per gjithe qytetin.

Mesuesi i piktures dhe tekstilit ne kete shkolle z.P ellumb Puci i cili ka nje pervoje mjaft te gjate ne kete fushe i njohur ne ekspozitat e tij,na flet per talentet e kesaj shkolle per programin mesimor si dhe nismat e reja.Ata shpresojne te kene nje mbeshtetje nga ana e istancave bashkiake me qellim promovimin e pikturave te tyre duke i dhene mundsine qytetit , turistve dhe mysafireve te kete dicka per ti ofruar nga duart e tyre per te marre keshtu si kujtim nga gjirokastra nje punim i cili te jete 100 % produkt i yni duke i sjelle keshtu jo vetem nje ngritje te larte vlerash morale por dhe materiale vetes se tyre shkolles si dhe qytetit.

 

Lajme

28 Jun 2016 06:08
Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer

Ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë Bud Spencer. Lajmi është konfirmu [ ... ]

Lifestyle & ShowbizLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:35
Nëna ndihmon nipin të përdhunojë vajzën e saj

Një inçest në kufijtë e marrëzisë ka tronditur publikun në Australi, ku një nënë 56-vje [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:33
Gjermania sfidon Turqinë, shpall zyrtarisht genocid vrasjen e armenëve

Gjermania sfidoi Turqinë me aprovimin e një rezolute që e shpall genocid vrasjen masive të arm [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:32
“Do të duhet kohë për t’i ‘fshirë’ militantët e ISIS”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavarësisht avancimit ndaj fortesave të ISIS-it në Siri [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:31
Gjenocidi armen, Gjermania e njeh ndërsa Turqia tërheq ambasadorin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aprovimi i rezolutës që e shpall gjenocid vrasjen masive [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:30
Franca, nën ujë. Edhe në Gjermani vërshojnë ujërat. 8 të vdekur

Përmbytjet e mëdha që kanë përfshirë Europën e Veriut detyruan Presidentin Francois Holland [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
Artikuj te Tjere

Visitors

250672
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
38
394
1263
224127
4409
7884
250672

Your IP: 54.81.59.211
2017-09-22 04:21

Programi i emisioneve

Aktualitet

Sport

Politika

Ekonomi

No result...

Bota

Vizitoret

100%Greece Greece

Total: 398
Copyright © 2017 AlpoMedia. All Rights Reserved.