Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

December 2014
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

ne drdejtimin e arjan xhanit ishin te ftuar te rinj nga grupet polifonike te gjirokastres gjithashtu edhe qendistarja e kostumeve tradicinale te krahinave te ndryshme se bashku me perfaqsuesen e qendres gjiro art ,ne kete emision u krye nje bashkbisedim rreth tradites isopolifonike te qytetit te gurte , te rinjte e grupeve polifonike u shprehen se zanafillat e tyre kane nisur ne aktivitetet e ndryshme qe zhvilloheshin ne shkoll derisa ata krijuan grupin e tyre polifonik por ajo cka kengetaret e ketyre grupeve theksuan ishte se pervecse kane deshiren dhe talentin ne kete fushe ata e kane edhe trashigimi nga familjaret e tyre  e do te vazhdojne ti kalojne brez pas brezi vlerat dhe kulturen isopolifonike.

Lajme

28 Jun 2016 06:08
Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer

Ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë Bud Spencer. Lajmi është konfirmu [ ... ]

Lifestyle & ShowbizLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:35
Nëna ndihmon nipin të përdhunojë vajzën e saj

Një inçest në kufijtë e marrëzisë ka tronditur publikun në Australi, ku një nënë 56-vje [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:33
Gjermania sfidon Turqinë, shpall zyrtarisht genocid vrasjen e armenëve

Gjermania sfidoi Turqinë me aprovimin e një rezolute që e shpall genocid vrasjen masive të arm [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:32
“Do të duhet kohë për t’i ‘fshirë’ militantët e ISIS”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavarësisht avancimit ndaj fortesave të ISIS-it në Siri [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:31
Gjenocidi armen, Gjermania e njeh ndërsa Turqia tërheq ambasadorin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aprovimi i rezolutës që e shpall gjenocid vrasjen masive [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:30
Franca, nën ujë. Edhe në Gjermani vërshojnë ujërat. 8 të vdekur

Përmbytjet e mëdha që kanë përfshirë Europën e Veriut detyruan Presidentin Francois Holland [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
Artikuj te Tjere

Visitors

250673
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
39
394
1264
224127
4410
7884
250673

Your IP: 54.81.59.211
2017-09-22 04:21

Programi i emisioneve

Aktualitet

Sport

Politika

Ekonomi

No result...

Bota

Vizitoret

100%Greece Greece

Total: 398
Copyright © 2017 AlpoMedia. All Rights Reserved.