Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

December 2014
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

të qershorit. Kjo pasi burime në Ministrinë e Shëndetësisë bëjnë me dije se puna për hartimin e fondit të pyetjeve do të nisë në muajin korrik, ndërsa provimi sipas parashikimeve të deritanishme do të bëhet në muajt shtator-tetor. Të njëjtat burime tregojnë se kjo vonesë vjen si pasojë e procedurave dhe modaliteteve të nevojshme për hartimin e pyetjeve, të cilat kërkojnë një kohë të caktuar, pasi do të bëhen edhe konsultimet me grupet e interesit. Sipas tyre, aktualisht ka një lloj pezullimi të çështjes dhe se nuk ka një datë zyrtare të nisjes së kësaj nisme që ka hasur jo pak kundërshtime. Por, siç edhe deklaruan disa mjekë më herët, kjo po ndodh qëllimisht nga Ministria e Shëndetësisë, e cila kërkon të zbusë tonet e mjekëve dhe infermierëve, nga të cilët kërkojnë votat për zgjedhjet vendore të 21 qershorit, për t’iu rikthyer sërish nismës për zhvillimin e testimit. “Ankthi” i zgjedhjeve të 21 qershorit ka prekur të gjitha hallkat dhe institucionet dhe kjo mund të jetë një arsye e pezullimit të testimit, ndonëse gjykata i dha të drejtë Ministrisë së Shëndetësisë për të testuar infermierët.

Lajme

28 Jun 2016 06:08
Ndahet nga jeta “Heroi” Bud Spencer

Ka ndërruar jetë aktori i mirënjohur për shumë shqiptarë Bud Spencer. Lajmi është konfirmu [ ... ]

Lifestyle & ShowbizLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:35
Nëna ndihmon nipin të përdhunojë vajzën e saj

Një inçest në kufijtë e marrëzisë ka tronditur publikun në Australi, ku një nënë 56-vje [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:33
Gjermania sfidon Turqinë, shpall zyrtarisht genocid vrasjen e armenëve

Gjermania sfidoi Turqinë me aprovimin e një rezolute që e shpall genocid vrasjen masive të arm [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:32
“Do të duhet kohë për t’i ‘fshirë’ militantët e ISIS”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavarësisht avancimit ndaj fortesave të ISIS-it në Siri [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:31
Gjenocidi armen, Gjermania e njeh ndërsa Turqia tërheq ambasadorin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aprovimi i rezolutës që e shpall gjenocid vrasjen masive [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
02 Jun 2016 18:30
Franca, nën ujë. Edhe në Gjermani vërshojnë ujërat. 8 të vdekur

Përmbytjet e mëdha që kanë përfshirë Europën e Veriut detyruan Presidentin Francois Holland [ ... ]

BotaLexo vazhdimin...
Artikuj te Tjere

Visitors

250684
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
50
394
1275
224127
4421
7884
250684

Your IP: 54.81.59.211
2017-09-22 04:23

Programi i emisioneve

Aktualitet

Sport

Politika

Ekonomi

No result...

Bota

Vizitoret

100%Greece Greece

Total: 398
Copyright © 2017 AlpoMedia. All Rights Reserved.