perfaqesues te bashkimit europian kane zhvilluar me perfaqesues te bashkive ne qarkun gjirokaster por edhe me anetare te shoqerise civile.Gjirokastra eshte nje qytet me trashegimi kulturore teper te vecante dhe natyrisht si pjese e unesco ajo meriton nje vemendje te vecante jo vetem sa I perket numrit te turisteve qe vizitojne ate por njekohesisht edhe infrastuktures qe ajo ofron,duke ju referuar ketu situates se deri tanishme nga mbetjet keshtu eshte shprehur aleks panagolopulos,pergjegjes per rajonin e gjirokastres.

Sipas tij evidentimi dhe raportimi I sakte eshte nje domosdoshmeri dhe pikerisht per kete arsye jane duke u trajnuar edhe pjesemarresit ne kete takim.

Ky projekt do te nise fillimisht me studimin e fizibilitetit prane te gjitha bashkive ne qarkun gjirokaster dhe ne ditet  ne vijim do te dalin edhe konkluzionet mbi menyren si do te procedohet ku do te shpallen edhe bashkite te cilat do te mund te mbeshteten me fonde nga bashkimi europian por edhe organizata te tjera per normalizimin e situates.

Visitors

382541
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
6
223
6009
350882
8518
5600
382541

Your IP: 54.234.114.202
2019-01-20 00:21