Gjirokaster ne mbeshtetje edhe nga fondacioni amerikan I zhvillimit per rikonstruksionin e ures se Picarit si dhe aksin rrugor qe te con drejt fshatit Kolonje.prej kohesh ky aks rrugor si dhe mungesa e ures se fshatit Picar ka qene nje ngerc per banoret e zones te cilet jo pak here gjate stines se dimrit kane mbetur te izoluar.ne inagurimin e kesaj vepre kryetarja e bashkise Zamira Rami eshte shprehur Ky eshte nje nga investimet e rradhes qe bashkia Gjirokaster ka ndermare per permiresimin e infrastruktures jo vetem ne qytet por edhe ne zonat rurale.

Visitors

347597
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
326
357
1670
320059
4215
5720
347597

Your IP: 54.196.98.96
2018-08-18 17:40