ne drdejtimin e arjan xhanit ishin te ftuar te rinj nga grupet polifonike te gjirokastres gjithashtu edhe qendistarja e kostumeve tradicinale te krahinave te ndryshme se bashku me perfaqsuesen e qendres gjiro art ,ne kete emision u krye nje bashkbisedim rreth tradites isopolifonike te qytetit te gurte , te rinjte e grupeve polifonike u shprehen se zanafillat e tyre kane nisur ne aktivitetet e ndryshme qe zhvilloheshin ne shkoll derisa ata krijuan grupin e tyre polifonik por ajo cka kengetaret e ketyre grupeve theksuan ishte se pervecse kane deshiren dhe talentin ne kete fushe ata e kane edhe trashigimi nga familjaret e tyre  e do te vazhdojne ti kalojne brez pas brezi vlerat dhe kulturen isopolifonike.

Visitors

308638
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
89
258
1668
280812
6847
8698
308638

Your IP: 54.221.131.67
2018-02-25 07:47