Ne  shkollen 9-vjecare  Koto Hoxhi  ne disa prej klasave ne te cilat zhvillohet  mesim ofrojne kushte te papershtatshme  pasi kane lageshtire.Kamera e tv tone eshte ndalur diten e sotme ne kete institucion per te marre nje interviste  nga drejtori  por ai nuk  eshte pergjigjur dhe  me nje sjellje te pahijshme ka larguar stafin e Alpo Tv jashte godines te ketij institucioni.

     

Ne shenje respekti e nderimi diten e sotme    jane kryer  homazhe  prane varezave te deshmoreve ku te pranishem kane qene kryetarja  e bashkise .drejtoria e polisis se qarku gjirokaster  familjare te deshmoreve  si dhe mjafte personalitete te tjera.kryetarja e bashkise zonja zamira rami   ka shprehur urimin e saj  per kete dite te shenuarPushtuesi i fundit gjerman u largua nga Gjirokastra më 18 Shtator të vitit 1944., kjo datë historike përkujtohet nga Gjirokastritet që veçanërisht përkujtojnë dëshmorët që dhanë jetën për çlirimin nga nazifashistët

 

  

Arbjon Aliko 20-vjeçari nga Lazarati i arrestuar të shtunën si i dyshuar për vrasjen e efektivit të

 

 

Çmimi i ndryshueshëm i hidrokarbureve vjen si pasojë e disa faktorëve të ndryshëm duke

  

Si një destinacion turistik i njohur për shumë turistë

Visitors

347591
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
320
357
1664
320059
4209
5720
347591

Your IP: 54.196.98.96
2018-08-18 17:39