Autoritetet me kalimin e ditëve  po tregohen akoma edhe më shumë të rezervuar sa i përket informacioneve për zhdukjen e avionit Egypt Air.Ndërsa nga ana tjetër mediat vijojnë me spekulimet e tyre. Daily Mirror flet për një tjetër teori tronditëse, atë se një meteor ishte shkaktari i vërtetë i tragjedisë ajrore.Sipas gazetës britanike, një meteor i cili peshonte plot 10.000 ton goditi atmosferën e tokës të martën e kaluar, ndërsa ka rënë me një shpejtësi  67,000 km dhe pjesët e tij janë shpërndarë në Argjentinë, Groenlandë, Australi dhe në Lindjen e Mesme.Rusia ishte vendi i parë që ka paralajmëruar në lidhje me një meteor i cili do të depërtonte atmosferën - dhe në veçanti Moska theksoi rrezikun për trafikun ajror.Ndërkaq nga ana tjetër kreu i autoritetit të mjekësisë ligjore të Egjiptit ka hedhur poshtë lajmin se biopsia e disa pjesëve të trupit të viktimave  tregon se ka pasur një shpërthim në bord.Në kushte anonimati një zyrtar i lartë tha për Associated Press se ai kishte shqyrtuar personalisht këto pjesë të trupit të tyre dhe ka hedhur poshtë skenarin e shpërthimit.Më vonë ishte vetë agjencia egjiptiane shtetërore e lajmeve Mena e cila ka denoncuar këtë lajm duke e quajtur të rremë. Kjo ka shtuar një tjetër kontradiktë ndërmjet asaj që flasin burimet zyrtare për këtë tragjedi dhe asaj që flasin mediat për fluturimin fatkeq MS804.

Visitors

347036
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
122
232
1109
320059
3654
5720
347036

Your IP: 54.198.27.243
2018-08-17 05:49