Luftetari eshte mundur ne stadiumin Gjirokastra nga Teuta me rezultatin 2 - 3 duke ju rikthyer serish zones se ftohte te klasifikimit te renditjes.Pavaresisht faktit se djemte e Llikes dominuan ne fushen e blerte serish ishin Durrsaket qe ata finalizuan me sukses aksionet duke mposhtur 3 here portierin Ruci.Goli i pare per miqte u shenua ne minuten e 34 te takimit nga Amadu,i cili me nje goditje ne pozicion te veshtire dergoi topin rrjete.Kaq do te mjaftonte per 45 minutat e para te takimit.Pjesa e dyte ka nisur vrullshem per luftetarin i cili ne minutat e para te saj ka barzuar me ane te bregut.Pikerisht atehere kur u duk se Gjirokastritet do benin kthesen e pritur nga tifozet Teuta ka kaluar serish ne avantazh me ane te Lenes ,pas nje goditje denimi e cila mund te konsiderohet e tille vetem per arbitrin kryesor te takimit,u cili pak me vone akordoi edhe nje 11 metersh te dyshimte ne favor te Teutes ku pas ekzekutimit nga ana e Dedic, shenoi edhe golin e trete.Sulmet e njepasnjeshme te Luftetarit ne dy raste jane ndalur nga shtyllat ndersa ne minutat e fundit difernca do te shkurtohej ne 2-3 fale autogolit te shkaktuar nga Sykaj.Me kete humbje Luftetari mbetet me 8 pike ndersa Teuta shkeputet me 3 pike nga Bluzinjte,te cilet ndeshjen e rradhes do te ndeshen serish ne shtepi kunder ekipit te Lacit.