Granit Xhaka thyen rekordin e Gokhan Inler dhe bëhet lojtari më i shtrenjtë në historinë e futbollit zviceran.Rreth 45 mln euro është shuma që Arsenal do ti japë M’gladbahut për 23 vjecarin, duke e shndërruar atë në blerjen e dytë më të shtrenjtë në historinë e klubit londinez pas Mesut Ozil.Mediat britanike kanë zbuluar se shqiptari i Zvicrës do të përfitojë dhe një pagë prej 145 mijë eurosh në javë. Në intervistën e tij të parë si lojtar i topçinjve të Londrës, Xhaka pohon se ndihen i gëzuar që ëndrra e fëmijërisë iu bë realitet."Ndeshja e parë që kam parë kur isha fëmijë, ka qenë një ndeshje në premier ligë. Gjithmonë e kam ëndërruar këtë kampionat. Tani jam këtu dhe ndihem shumë mirë”, u shpreh Xhaka.Lojtari i kombëtares zvicerane ka falënderuar dhe ish trajnerin e tij Otmar Hitzfeld i cili e ka krahasuar atë me Bastian Shvajshtajger.“Hitzfeld është një trajner i madh, por unë jam Granit Xhaka”, deklaroi futbollisti.Përveç vëllait Taulantit, një urim të veçantë për Granitin e ka rezervuar edhe kapiteni i kombëtares tonë Lorik Cana, i cili në fund e ka sfiduar atë duke i thënë se me 11 qershor do të fitojnë kuqezinjtë.

   

Sot shënohet  Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një ditë makinat e tyre, të cilat emetojnë lëndë të dëmshme për organizmin dhe si një përpjekje për të kontribuar në mbrojtje të mjedisit.
edhe Vendi ynë i është bashkangjitur aktiviteteve në rang ndërkombëtar  Në këtë kuadër te rinjte e Levizjes Rinore per Integrim diten e sotme ndermoren nje aktivitet sensibilizues per te gjithe qytetaret . ku u organizuan shetitje me bicikleta nga te rinjte e qytetitketa te fundit percollen mesazhin : " PER NJE QYTET DHE AJER TE PASTER" xhirua me bicikleta startoi nga sheshi I cercizit dhe vazhdoj neper qytet.

Visitors

366893
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
133
304
1700
339858
3516
5214
366893

Your IP: 54.91.203.233
2018-11-19 21:45