lajmi 4 lufftetari

Luftëtari i Hasan Likës nuk humbet kohë për t’u rikthyer përgatitjeve për ndeshjen e radhës pas humbjes në shtëpi përballë Kukësit. Në terrenin sportiv, “Fusha e Vjetër”, bluzinjtë kanë sfiduar kushtet e motit, me shpresën për t’u rikthyer te rezultati pozitiv. Trajneri Lika ka kërkuar zbatim dhe përkushtim të detyrave përballë kundërshtarit të radhës, Skënderbeut, për të cilin të gjithë janë të ndërgjegjshëm se nuk do të jetë aspak e lehtë. Sikur të mos mjaftonte ecuria negative e Luftëtarit në tri javët e fundit, mungesa e Albano Aleksit, për plotësim të numrit të kartonëve të verdhë, duket se do të jetë një tjetër “dhimbje koke” për stafin për këtë javë. Në seancën e parë stërvitore anti-Skënderbe, trajneri Hasan Lika nuk ka ngurruar të testojë lojtaret  në pozicionet e tyre natyrale, teksa vëmendje të posaçme i ka kushtuar orientimit taktik në fushë.

Të gjithë futbollistët gjirokastritë të pranishëm në seancën e radhës, kanë treguar devotshmëri dhe përkushtim si në çdo seancë tjetër stërvitore, por me një imazh ndryshe të transmetuar nga trajneri Lika.

Mbrojtje një për një, mbulim të çdo kundërshtari, moslënie së hapësirës së krijuar dhe shfrytëzim të momentit para portës së kundërshtarit. Ky është konstatimi i seancës së djeshme stërvitore në “Fushën e Vjetër”, ku të gjithë futbollistët ishin nën urdhrat e Likës, me përjashtim të mbrojtësit Toledo, i cili u dëmtua në ndeshjen e fundit me Kukësin.

luftetari

EKIPI I LUFTETARIT ASHTU SI EDHE PRITEJ KAMUNDUR TE KUALIFIKOHET EDHE ME TEJ NE TURIN E VLEFSHEM PER KUPEN E SHQIPERISE.

PM

Per Luftetarin java e katert rezervon transferten me flamurtarin.

De Biasi bëhet protagonist në ditën e 4-t të grumbullimit

Numri 1 i stolit ishte kaq entuziast për një tjetër ditë me stërvitje aq sa këtë herë nxiti vetë lojtarët që të nxitonin për në fushë.Nëse në pjesën e parë mori pak kohë për t’u mbyllur në mendimet e tij, në stërvitjen e pasdites, trajneri  nuk i kurseu as momentet e humorit me dy prej personave të personelit të FSHF, Denis Bastari dhe Fatos Kadëmin, të cilëve po i reklamonte syzet e tij të reja.Një ditë të ngarkuar, është mirë ta mbyllësh gjithmonë me një buzëqeshje dhe De Biasi pikërisht këtë bëri, nga tribuna e stadiumit të Bad Waltdersdorf, nga ku përcolli pjesën më të madhe të stërvitjes.Gjatë seancës Hysaj dhe Tramezzani në vecanti u kujdesën jo pak për modelin e tyre të flokëve, ndërsa përvec fotografit të zakonshëm të kombëtares, në fushë ishte dhe një fotograf i vecantë, përgjegjësi i bazës materiale, Fatos Kademi, që tërhoqi dhe vëmendjen e Bekim Balajt, që nxitoi të nxirrte në pah dhe muskujt.

Visitors

366901
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
141
304
1708
339858
3524
5214
366901

Your IP: 54.91.203.233
2018-11-19 22:14