Lufta per parandalimine prodhimint dhe e shitjeve te lendeve narkotike

GJITHASHTU DHE NË VIJIM TË KONTROLLIT TË TERRITORIT, SI DHE MBI BAZË TË INFORMACIONEVE TË MARRA NË RRUGË POLICORE SE NË BANESËN E SHTETASIT FERIK GOXHAJ, NË FSHATIN KOMARAK, KËLCYRË KISHTE LËNDË NARKOTIKE, SHËRBIMET E KOMISARIATIT TË POLICISË PËRMET NË BASHKËPUNIM ME SPECIALISTËT E SEKSIONIT TË HETIMIT TË NARKOTIKËVE NË D.V.P. GJIROKASTËR KANË ORGANIZUAR PUNËN PËR GODITJEN E KËTIJ RASTI. SI REZULTAT, NGA KONTROLLI I USHTRUAR NGA SHËRBIMET E POLICISË, NË NJË KASOLLE U GJETËN 3.5 KG LËNDË E DYSHUAR NARKOTIKE CANNABIS SATTIVA, NË PROCES THARJE. GJITHASHTU NË AFËRSI TË BANESËS SË KËTIJ SHTETASI, NË NJË AMBJENT TË HAPUR U GJETËN TË KULTIVUARA 10 BIMË TË DYSHUAR NARKOTIKE CANNABIS SATTIVA, TË CILËT U ASGJËSUAN NË VEND ME ANË TË DJEGIES. NGA SPECIALISTËT E SEKSIONIT TË HETIMIT TË NARKOTIKËVE U BË ARRESTIMI NË FLAGRANCË I SHTETASIT : FERIK GOXHAJ, 69 VJEÇ, BANUES NË FSHATIN KUMARAK, KËLCYRË. MATERIALET I KALUAN PROKURORISË SË RRETHIT GJYQËSOR PËRMET PËR VEPRIME TË MËTEJSHME.

Visitors

340269
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
185
112
936
313692
2607
7480
340269

Your IP: 54.92.163.188
2018-07-15 19:14