FEST ARGJIRO 2017 ANSAMBLI GJIROKASTER UL SIPARIN E NATES SE TRETE

një performancë fantastike, nën drejtimin e dirigjentit gjirokastrit Altin Babameto,ka celur naten e trete te fest argjiro 2017,te cilet ishin te ftuar speeciale Nen durtrokitjet e publikut gjirokastrit ne skene kane performuar serish edhe disa prej grupeve pjesemarese ku nje pershendeteje e vecante I ka ardhe ketij eventi nga grupi I artisteve te kroacise.Siparin e kesaj nate do ta ulte ansambli Gjirokastra, I cili eshte ngritur se fundmi nga ana e Bashkise Gjirokaster.Kenget tradicionale iso polifonike,vallet e zones si dhe “Nata e Kenase” ne ceremonialin e dasmes gjirokastrite sipas shkrimtares Musine Kokalari, ishin disa nga pjeset qe ky ansambel ofroi per bashkeqytetaret e vet.

Visitors

335976
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
157
515
1845
308771
5794
5826
335976

Your IP: 54.144.16.135
2018-06-24 08:53