PANAIRI I ARTIZANEVE , INTERESIM I ULET I QYTETAREVE GJIROKASTRITE

e Gjirokastres me rastin e eventit kulturor argjiro fest ka mbledhur në pazarin karakteristik mbi 40 artizanë nga i gjithë vendi. Në këtë event spikat larmia e produkteve, gjeografia e tyre, materialet e përdorura dhe rizgjimi i traditës për t’i sjellë ato sa më origjinale. Pavarsisht produkteve te ekspozuara te cilat mbartin ne vetvete, jo vetem punen artizanale por edhe motive te tradites se vendit tone,artizanet shprehen se krahasuar me panairet e meparshem fuqia blerese dhe interesi I qytetareve eshte ulur ndjeshem Ne kete panair ishin ekspozuar produkte dhe prodhime nga gjithe Shqiperia.

Visitors

370119
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
82
141
1328
343561
1696
5046
370119

Your IP: 3.80.218.53
2018-12-10 17:11