BASHKIA GJIROKASTER VLERESON ME TITULL "QYTETAR NDERI" IKONAT E FUTBOLLIT GJIROKASTRIT

Ne naten e fundit bashkia gjirokaster ka vleresuar ish futbollistet gjirokastrite pjese e plejades se viteve te sukseme,dekada me pare.Mico caro,legjenda e gjalle e portes gjirokastrite eshte vleresuar me titullin nderi i qytetit.Vitet e gjata ne karrieren sportive te 79 vjecarit si mbrojtesi ekstrem i luftetarit prej me shume se 15 vite si dhe krahu i djathte i hito hitaj,shtuar dhe pervojen e trajnimit n greqi e bejne caron njeriun per te cilin bashkia e gjirokastres e vleresoi me kete titull.njekohesisht per kontributin e tyre ne vitet e lavdishme 70-80 bashkia gjirokaster ka vleresuar me certifikate mirenjohja e qyteteit tre ikonat e luftetarit theodhori kalluci,luan seiti dhe astrit boni pas vdekjes. kjo ceremoni u ndoq nga shume dashamires te futbollit dhe stafi teknik i bluzinjve. Fest argjiro ka ulur siparin pas kater netesh ku ky event kulturor gjalleroi qytetine gurte.ne naten e fundit bashkia gjirokaster ka vleresuar ish futbollistet gjirokastrite pjese e plejades se viteve te sukseme,dekada me pare.

Visitors

370131
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
94
141
1340
343561
1708
5046
370131

Your IP: 3.80.218.53
2018-12-10 17:36