Java e gjuhes italiane ne gjirokaster

 

Ne kuader te javes se gjuhes dhe kultures italiane nga keshtjella argjiro ka startuar aktiviteti maratona e poezise 2017,ku rreth 60 nxenes te shkollave te mesme dhe 9 vjecare te gjirokastres kane recituar pjese nga autore te ndryshem. Ky aktivitet eshte mundesuar nga amabasada italiane ne bashkepunim me konsullatat e saj ne rrethe si dhe me mbeshtetjen e drejtorise arsimore. Ky aktivitet do te vazhdoje edhe ne qytete te tjera te shqiperise,ndersa ka sherbyer njekohesisht edhe per provomin e vlerave te trashegimise qe ka qyteti I gjirokastres.

 

Visitors

370126
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
89
141
1335
343561
1703
5046
370126

Your IP: 3.80.218.53
2018-12-10 17:25