Në takim Bushati prezantoi zv.ministren e minoriteteve dhe ligjin për mbrojtjen e pakicave

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati dhe ajo e Kulturës Mirela Kumbaro ishin ditën e sotme në Dervician,fakt interesant pasi është se është hera e parë, një që ministër i Jashtëm viziton këtë fshat minoritar grek.

Në takim Bushati prezantoi zv.ministren e minoriteteve dhe ligjin për mbrojtjen e pakicave. Banorët e Dervicianit falenderuan Bushatin dhe qeverinë Rama për vëmendjen dhe vleresuan investimet në energji.
 
 
 
 
 

Visitors

356313
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
31
263
1004
329840
3973
8958
356313

Your IP: 54.166.203.17
2018-09-21 00:29