Dogana greke ne kakavije ka pezulluar punen duke mos lejuar asnje shtetas shqiptar te kaloje ne shtetin Helen

Dogana greke ne kakavije ka pezulluar punen duke mos lejuar asnje shtetas shqiptar te kaloje ne shtetin Helen qe prej mesnates se dites se sotme.Si pasoje e me qindra qytetare kane qene te detyruar te presin me ore te tera prane pikes kufitare, pavaresisht se mes tyre kishte gra,pleq apo femije.Kjo pamje na rrikthehen pas ne kohe duke na kujtuar rradhet kilometrike te krijuara jo pak here ne kete pike doganore. Pezullimi I punes nga pala greke ka ardhe pikerisht ne momentin kur ministri ijashtem ditmir bushati ndodhet ne gjirokaster e madje ka planifikuar edhe nje takim me homologuin e tij ne shtetin grek.Qytetaret shprehen te indinjuar nga kjo situate ndersa kane hedhur pergjegjesine mbi deputetin njeherazi dhe kreun e pbdnj,vangje dule si shkaktar I kesaj situate. Per te pare nga afer situate menjeher ne piken e kalimit kufitar kakavije ka shkuar konsulli shqiptar ne Janine Pervin

ditmir bushati si dhe deputetja e qarkut gjirokaster mirela kumbaro,te cilet kishin planifikuar edhe nje takim ne qytetin e janines. athina zyrtare ka ashpersur tomet disa dite me pare kunder vendit tone menjeher pas aksionit te nderrmare ne himare ku jane planifikuar te shemben rreth 88 banesa ne kuader te urbanizmit te kesaj bashkie.Ende nuk dihet nese kjo eshte nje pergjigje e shtetit grek pikerisht mbi kete fakt,apo eshte I veretet njoftimi qe ka bere kjo dogane ku ka deklaruar se ndalimi I kalimit te shtetasve drejt greqise ka ardhe si pasoje e nje problemi ne doganen greke.
 
 
 
 
 

Visitors

370130
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
93
141
1339
343561
1707
5046
370130

Your IP: 3.80.218.53
2018-12-10 17:36