ALFRED PEZA PREZANTON LIBRIN "SARAH" NE TEPELENE

Sarah,eshte botimi I fundit I gazetarit dhe ish deputetit Alfred Peza I cili eshte promovuar ne qytetin e tepelenes.Ende pa u publikuar romani i tij interesimi nga media dhe artëdashësit nisi të ishte maksimal, për vetë faktin e përmbajtjes së këtij libri. Dhjetëra artëdashës, njerëz të arsimit, artit dhe kulturës u mbodhën në Pallatin e Kulturës per te qene pjese e ketij promovimi po njekoheisht edhe per te shkëmbyer mendime rreth romanit “Sarah”.Romani i zhvendos ngjarjet e tij në Shqipërinë mes dy luftrave botërore, në vitet ’20-30 dhe ku personazhet kryesorë të tij janë Mbreti Zog, Sara Blloshmi mbesa e Ismail Qemalit dhe gruaja më e bukur e Shqipërisë së shekullit XX, Faik Konica, Gjergj Fishta, Enver Hoxha dhe shumë personazhe te tjere të njohur ose jo, të vërtetë apo të rremë.. Ky promovim u krye ne bashkepunim edhe me bashkin e e tepelenes ne kuader te diteve te librit dhe njohjes se letersise shqiptare.Botimi sarah eshte nje roman per gra te lira dhe burr ate vertete.

Visitors

370158
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
121
141
1367
343561
1735
5046
370158

Your IP: 3.80.218.53
2018-12-10 18:44