Shënohen dy lëkundje të njëpasnjëshme termeti në Gjirokastër

Dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti janë shënuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Gjirokastrës. Sipas Institutit të Gjeoshkencës, lëkundjet sizmike kanë qenë të lehta dhe fatmirësisht nuk kanë shënuar të lënduar dhe as dëme materiale. Lëkundja e parë është ndjerë në orën 07:18, ndërsa e dytë rreth 14 minuta më vonë, dhe kanë qenë me magnitudë 3.2 dhe 2.7 ballë të shkallës Rihter.

Visitors

335938
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
119
515
1807
308771
5756
5826
335938

Your IP: 54.144.16.135
2018-06-24 08:43