Shënohen dy lëkundje të njëpasnjëshme termeti në Gjirokastër

Dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti janë shënuar mëngjesin e sotëm në qytetin e Gjirokastrës. Sipas Institutit të Gjeoshkencës, lëkundjet sizmike kanë qenë të lehta dhe fatmirësisht nuk kanë shënuar të lënduar dhe as dëme materiale. Lëkundja e parë është ndjerë në orën 07:18, ndërsa e dytë rreth 14 minuta më vonë, dhe kanë qenë me magnitudë 3.2 dhe 2.7 ballë të shkallës Rihter.

Visitors

322331
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
12
515
1420
294948
5126
7703
322331

Your IP: 23.20.165.182
2018-04-22 00:35