Tragjedia “Otello”ne Butrint

Tragjedia “Otello” e Shekspirit u vu në skenë në teatrin antik, si një ndër interpretimet kulmore të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit “Butrinti Summer Festival”. Në…

Lexo me shume

S’ka motorë uji se mungon sinjalistika në bregdetin shqiptar

Edhe pse jemi në kulmin e sezonit turistik, në plazhet e Sarandës nuk janë marrë masat për vendosjen e sinjalistikës ujore për sigurinë e pushuesve …

Lexo me shume

Kapet më 46 kg kanabis të tharë dhe fidanë të mbjellur, arrestohet 42-vjeçari nga Vlora

Një 42 vjeçar nga Vlora ka rënë në prangat e policisë së Tepelenës për shkak se është kapur me 46 kg drogë të llojit kanabis, si…

Lexo me shume

Sezoni turistik dhe muzika e lartë në lokale/ Policia: Do ndëshkohet çdo subjekt që gjeneron zhurmë

Për sezonin turistik veror 2019 janë marrë masa për garantimin e pushimeve të qeta dhe të sigurta për të gjithë pushuesit në zonat turistike dhe…

Lexo me shume

Dalin rezultatet për provimin me zgjedhje të Maturës Shtetërore 2019, ja ku mund t’i shikoni

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar tashmë edhe rezultatet e fundit të “Maturës Shtetërore 2019”, ato të provimit me zgjedhje. Kujtojmë se provimi i…

Lexo me shume

Meta jep propozimin e tij për zgjidhjen e krizës: Më 13 tetor zgjedhje vendore, të përgjithshme dhe për Presidentin

Kur kanë kaluar dy ditë  nga zgjedhjet lokale, të cilat nuk shënuan incidente dhe pati një pjesëmarrje të konsiderueshme të votuesve, Presidenti ka dalë në…

Lexo me shume

Liqeni i Viroit dhe lumi i Drinos DSHP:Banorët nuk duhet të lahen

Liqeni artificial i Viroit dhe Lumi Drino dy pasuri kombëtare dhe nga pikat më të frekuentuara nga banorët e Gjirokastrës rezultojnë me ndotje të lartë…

Lexo me shume

Zgjedhjet vendore

Lexo me shume

Krimet zgjedhore Akuza: 75 persona të arrestuar e të ndaluar në vend

Plot 75 persona janë arrestuar dhe ndaluar në Tiranë, Kavajë, Fier, Elbasan, Shkodër, Dibër, Mat, Pogradec dhe Tropojë, për vepra penale që prekin zgjedhjet e…

Lexo me shume

Risitë e 30 qershorit: Për herë të parë, PS “merr” Shkodrën e Tropojën (dhe një president që nuk voton)

Për socialistët, zgjedhjet e 30 qershorit ishin një ëndërr e realizuar pas 3 dekadash. Për herë të parë ata do të drejtojnë bashkinë e Shkodrës,…

Lexo me shume