4 të arrestuar në Memaliaj, policia sekuestron 3 mijë euro të falsifikuara

Policia ka sekuestruar 3 mijë euro të falsifikuara ndërsa 4 persona janë vënë në pranga. Arrestimet janë bërë gjatë mëngjesit të sotëm në Memaliaj. Burime…

Lexo me shume

Greqia tjetër mesazh Shqipërisë: Ja kushtet që duhet të plotësoni për integrimin në BE

Presidenti i Greqisë, Prokopios Pavloulos i ka dërguar sërish një mesazh shumë të qartë Shqipërisë, por edhe Maqedonisë e Turqisë, kur bëhet fjalë për integrimin…

Lexo me shume

500 BANORE TE DROPULLIT DY ORE NE KEMBE PER TE MBERRITUR DERI NE STACION.

Niko Beci drejtuesi i shoqërisë që ka realizuar prej 4 vitesh transportin drejt Gjirokastrës për 14 fshatra të Dropullit të Sipërm thotë se ka një…

Lexo me shume

Cmimet marramendes te fruta -perimeve

Çmimet e fruta-perimeve në këtë fillim viti kanë pësuar rritje të konsiderueshme krahasuar me një vit më parë. Në tregun ushqimor janë të shumtë tregtarët…

Lexo me shume

60 vizita ne dite ,shifer alarmante e femijeve te prekur nga virozat

Ndryshimet e temperaturave dhe uljet e ndjeshme të tyre gjatë kësaj jave,kanë sjellë shtimin e numrit të fëmijëve të prekur nga gripi dhe virozat.  Fluksi…

Lexo me shume

Arrestohet organizatori i grabitjes

Policia e Tepelenës ka identifikuar brenda një kohe të shkurtër autorët e grabitjes së dhunshme të kambistit me 22 janari në Memaliaj. Policia e Tiranës…

Lexo me shume

Goditi me qytën e pistoletës kambistin dhe gruan e tij në Memaliaj e iu mori paratë, arrestohet në Shkodër autori

lirjan Korbi është autori i dhunës dhe grabitjes së kambistit në Gjirokastër, Mustafa Mustafai, ndërsa plagë mori edhe bashkëshortja e tij, Thëllëze Mustafai, 67 vjeçe. Ai…

Lexo me shume

HYN NE FUQI LIGJI, JA 22 KATEGORITE E TE BURGOSURVE QE DO IZOLOHEN NGA SOT

Kushtet e rrepta, 1 takim dhe telefonatë të regjistruar në muaj, 1 orë ajrim, ndalim të parave dhe çdo sendi. Ministrja Gjonaj: Në grupin e…

Lexo me shume

Operacion i madh antidrogë në Gjirokastër, sekuestrohen 700 kg kanabis

Policia kufitare e Gjirokastrës si rezultat i një operacioni që ka zgjatur 48 orë, ka kapur sot rreth 700 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis,…

Lexo me shume

Krijohet Komiteti Rajonal i Zonave te Mbrojtura

Ne Prefekturen e Gjirokastres eshte krijuar  Komiteti Rajonal I Menaxhimit te Zonave te Mbrojtura me perfaqesues te drejtorise se agjensise kombetare te zonave te mbrojtura…

Lexo me shume