SHKOLLA E MESME INDUSTRIALE THOMA PAPAPANO KA ULJE TE NUMRIT TE NXENESVE NE KRAHASIM ME NJE VIT ME PARE,RRITJE E INTERESIMIT TE TYRE NGA ZONAT RURALE

Shkolla e mesme industruale Thoma Papapano është i vetmi institucion i arsimit profesional në rajonin jugor.Godina e saj ndodhet në fazën e parë të rikonstruksionit…

Lexo me shume

A DO CELEN NEGOCIATAT PER HYRJEN E SHQIPERISE NE BE ME DATEN 18 TETOR?QYTETARET:VESHTIRE SHKAK MOSREALIZIMI I KUSHTEVE TE CAKTUARA NGA PARTNERET EUROPIANE

Kryefjala e diskutimeve politike kohët e fundit është në se do hapen negociatat për hyrjen e vendit tonë në BE në datën 18 Tetor.Gjatë një…

Lexo me shume

ZHVILLOHET ANALIZA MONOSIZMIKE E GJIROKASTRES NE FUSHEN E STADIUMIT TE QYTETIT

Në fushën e stadiumit “Gjirokastra” u zhvillua Studimi i mikrozonimit siszmik të këtij qyteti.Kjo është organizuar nga instituti kërkimor gjeologjik italian cnr igag në bashkëpunim…

Lexo me shume

VAZHDON FUSHATA ANTIFORMALITET NE BIZNESET E GJIROKASTRES NGA DREJTORIA RAJONALE E TATIMEVE

Vijon fushata antiformalitet në bizneset e qytetit të Gjirokastër.Sipas informacioneve te marra nga Drejtoria Rajonale e Tatimeve Gjirokastër vazhdojnë vizitat informuese nga sektori i shërbimit…

Lexo me shume

TREGU I NGRITUR NE LAGJEN GERHOT FRENKUENTOHET NGA BANORET GJIROKASTRITE,SHKAK CMIMET ME TE ARSYESHME DHE TE PERBALLUESHME

Tregu i hapur prej vitesh në lagjen Gerhot vazhdon të mbetet tepër i frenkuentueshëm nga banorët gjirokastritë.Ky fluks fillon të nisë që në orët e…

Lexo me shume

AKSIDENTET KETE VIT JANE KATERFISHUAN NE KRAHASIM ME NJE VIT ME PARE NE QARKUN E GJIROKASTRES

Këtë vit janë shënuar një rritje e ndjeshme e aksidenteve me pasojë njerëz në qarkun e Gjirokastrës.Në krahasim me një vit më parë janë katërfishuar…

Lexo me shume

REZULTATI I ZGJEDHJEVE NE KOSOVE DOLI 4 ORE PAS VOTIMEVE,SHUME NDRYSHE NGA VENDI YNE.

Zgjedhjet në Kosovë dëshmuan edhe kësaj radhe një histori suksesi. Ndryshe nga zgjedhjet e kaluara në Kosovë, vetëm katër orë pasi ishin mbyllur kutitë e…

Lexo me shume

JANE PREZANTUAR STUDENTET QE FITUAN TE DREJTEN PER TU BERE PJESE E PROGRAMEVE TE NXITJES SE PUNESIMIT

Në ambientet e Zyrave të Shërbimit Kombëtar të Punës u zhvillua prezantimi i studentëve të cilët fituan të drejtën për tu bërë pjesë e programeve…

Lexo me shume

PERFUNDOI RIKONSTRUKSIONI I CERDHES SE VETME NE QYTETIN E GJIROKASTRES,CICERIMAT

Paraditen e djeshme u inagurua rikonstruksioni i çerdhes “Cicërimat”në qytetin e Gjirokastrës e cila para disa kohësh ndodhej në një gjendje skandaloze dhe alarmante si…

Lexo me shume

Përfituan para përmes tenderave fiktivë, gjykata jep masat e sigurisë për 4 ish-zyrtarët në Tepelenë

Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër ka dhënë masat e sigurisë sot për katër zyrtarët dhe ish-zyrtaret e Shërbimit Spitalor të Tepelenës. Gjyqtarja Blerta Çibuku…

Lexo me shume