SHENDETESIA FALAS,MIT APO REALITET?

“Shëndetësia falas mit apo realitet” ishte tema e ditës së sotme e emisionit mirëmëngjes ku ka pasur reagime pa fund nga qytetarët.Kamera e ALPO TV…

Lexo me shume

MATERNITETI I GJIROKASTRES,ME PAK LINDJE SE VITIN E KALUAR

Në periudhën janar-gusht të këtij viti janë regjistruar 225 lindje pranë maternitetit të qytetit të Gjirokastrës “Mitro Çuçi”.Në krahasim me një vit më parë ka…

Lexo me shume

PAS SKANDALIT TE EMISIONIT STOP NE GJIMNAZIN E LIBOHOVES,PROKURORIA NISI HETIMET PER 8 MESUESIT

Pas skandalit të publikuar në emisionin “Stop”, ku nxënësi Redjon Kenaci edhe pse ndodhej jashtë shtetit, nuk merrte mungesa, madje edhe rezultate pozitive ka nisur ndaj…

Lexo me shume

PREJ DISA ORESH GJIROKASTRA PA ENERGJI ELEKTRIKE,SHKAK PUNIMET NE NENSTACIONIN E RI ELEKTRIK

Prej disa orësh qyteti i Gjirokastrës ka mbetur pa energji elektrike si pasojë e disa punimeve që po kryhen në nënstacionin e ri nga punonjësit…

Lexo me shume

TREGU I SHUMICES GJIROKASTER PREJ 4 DITESH PA ENERGJI ELEKTRIKE

Prej katër ditësh energjia elektrike mungon në tregun e shumicës së fruta-perimeve. Kjo është shoqëruar me pakenaqësi tek tregtarët të cilët kanë bërë fajtor për…

Lexo me shume

DIGJET NJE MAKINE NE GJIROKASTER ORET E PARA TE PARADITES

Gjate oreve te paradites  ne lagjen 18 shtatori eshte djegur nje makine tip ford. Shkak dyshohet te kete qene nje shkendije elektrike.forcat e zjarrefikeses  kane…

Lexo me shume

SHTETI ITALIAN BASHKEPUNIM ME UNIVERSITETET ITALIANE PER TE RINJTE GJIROKASTRITE NE PJESEN E ARSIMIMIT DHE PUNESIMIT

Ambasadori italian Alberto Kutilo gjatë vizitës së tij në Gjirokastër u ndal te pjesa e bashkëpunimit të shtetit që përfaqëson me universitetet shqiptare përsa i…

Lexo me shume

KORRUPSIONI TE POLITIKANET SHQIPTARE,TEMA E SOTME DISKUTIMIT PER EMISIONIN MIREMENGJES

Në emisionin e ditës së sotme mirëmëngjes në Alpo tv është diskutuar për çështjen e korrupsionit te politikanët shqiptarë nuk kanë munguar reagimet e ndryshme…

Lexo me shume

GJIROKASTRA PER 30 VITE ME RADHE PA BANJO PUBLIKE.NDERTIMI I KETYRE HAPESIRAVE NGA PUSHTETI LOKAL I NEVOJSHEM.

Gjirokastra pas viteve 90 vuan mungesën e banjove publike. Para viteve ’90 në vend, bashkia e qytetit kishte në shërbim një banjo të tillë në…

Lexo me shume

OKB TAKIM NE GJIROKASTER PER PERMBUSHJEN E OBJEKTIVAVE BOTERORE TE ZHVILLIMIT NE NIVEL LOKAL

Sot në Gjirokastër u zhvillua një takim tematik me bashkinë kushtuar Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm dhe mënyrës si përkthehen këto objektiva madhorë botërorë në…

Lexo me shume