RRUGA “MUSA CENE” NE LAGJEN PALORTO E VESHTIRE PER TE KALUAR.BANORET THIRRJE INSTANCAVE PER NDERHYRJE URGJENTE.

Një nga rrugët më problematike në qytetin e Gjirokastrës është “Musa Çene” në lagjen Palorto.Kjo pjesë e rrugës është nën pushtetin e ferrave dhe mbetjeve…

Lexo me shume

PAS VENDIMIT TAHIRI NGA GJYKATA E KRIMEVE TE RENDA,QYTETARET:VENDIM ZHGENJYES

Ceshtja Tahiri ka qene nje nder ceshtjet me te diskutuara jo vetem ne politike por edhe tek qytetaret. Alpo Televizion eshte ndalur ne bulevardin e…

Lexo me shume

FLUKS QYTETARESH PER KARTAT E IDENTITETIT GJATE MUAJVE TE VERES NE QENDREN ADISA,KARALLI:JANE SHTUAR NE KETE QENDER DHE DY SPORTELE TE TJERA

Në ambientet e ADISA në Gjirokastër vazhdojnë flukset e banorëve për të marrë shërbimet e ofruara nga ky institucion ku ndër prej tyre më i…

Lexo me shume

KESHILLI BASHKIAK I GJIROKASTRES 2 MUAJ I KONSTITUUAR,QYTETARET:NUK NJOHIM ASNJE NGA ANETARET E KETIJ KESHILLI

Ka rreth dy muaj që është konstituuar këshilli bashkiak i Gjirokastrës dhe si kurrë më parë të 31 anëtarët e tij,të votuar nga zgjedhjet e…

Lexo me shume

VAZHDOJNE REGJISTRIMET E STUDENTEVE PRANE UNIVERSITETIT EQREM CABEJ,DINE:DERI TANI 160 STUDENTE TE REGJISTRUAR.

Në universitetin Eqrem Çabej të Gjirokastrës vazhdojnë ende regjistrimet e studentëve dhe ndodhen në përfundim të fazës së parë të tyre.Deri tani janë regjistruar 160…

Lexo me shume

Organizohet ne Gjirokaster Tryeza Vendore e Bashkëpunimit Ndër-Institucional për Drejtësinë për të Mitur

“Tryezë Vendore e Bashkëpunimit Ndër-Institucional për Drejtësinë për të Mitur” ishte aktiviteti zhvilluar dje ne Gjirokastër me temë diskutimi “ Forcimin e Drejtësisë për të…

Lexo me shume

U KREMTUA 75 VJETORI I CLIRIMIT TE GJIROKASTRES,18 SHTATORI

Gjirokastra ka qene sot ne feste per te kremtuar 75 vjetorin e Clirimit te qytetit. Dita e konceptuar me nje sere aktivitetesh festive nisi me…

Lexo me shume

Me foton e Enver Hoxhës! Zyrtari i Bashkisë Gjirokastër: Komandantin e dua më shumë se ty, po ik së më prish punë

Ceremonia e 75-vjetorit të çlirimit të Gjirokastrës tek varrezat e Dëshmorëve të rënë për atdheun, u shoqërua me një incident, ku disa ithtarë të ish-diktatorit…

Lexo me shume

NE KINOTEATRIN ZIHNI SAKO U ZHVILLUAN AKTIVITETET PERMBYLLESE NE KUADER TE 75 VJETORIT TE CLIRIMIT TE GJIROKASTRES

Në ambientet e kinoteatrit u zhvilluan aktivitetet përmbyllëse në kuadër të 75 vjetorit të çlirimit të Gjirokastrës. Gjithçka nisi me ekspozitën “Lufta për çlirim përmes…

Lexo me shume

A DUHET TE ULEN BASHA DHE RAMA PER ZGJIDHJEN E KRIZES POLITIKE?

Ka një përkufizim për Shqipërinë politike të këtyre 29 viteve postkomuniste që lidhet edhe me situatën aktuale: Nga kriza vijmë, në krizë shkojmë.Palët janë në…

Lexo me shume