FEMIJET E FAMILJES DURAJ NE MARTALLOZ TE PAMUNDUR PER TE VAZHDUAR SHKOLLEN,SHKAK VARFERIA EKSTREME

Varfëria ekstreme, ka hedhur rrënjë në familjen e Gjolek Duraj në fshatin Martalloz në Bashkinë Memaliaj. Pamundësia financiare, ka ndikuar aq shumë saqë të katër…

Lexo me shume

PAPUNESIA TEK TE RINJTE FENOMEN SHQETESUES PER MBARE VENDIN,VETEM 322 TE RINJ JANE PUNESUAR NGA ZYRA PUNES GJIROKASTER

PAPUNESIA TEK TE RINJTE VAZHDON DHE SOT TE JETE NJE FENOMEN TEPER SHQETESUES.KJO PER SHKAK SE KA HAPESIRA TE KUFIZUARA NE ADMINISTRATE DHE TE DETYRUAR…

Lexo me shume

KOMUNITETI EGJIPTIAN I GJIROKASTRES VUAN ENDE PASOJAT E VITEVE TE KALUARA NE PJESEN E ARSIMIMIT

KOMUNITETI EGJIPTIAN VAZHDON ENDE TE PERJETOJE PROBLEMATIKA NE PJESEN E ARSIMIMIT DHE KETE VIT TE RI SHKOLLOR.NE NJE PRONONCIM PER ALPO TV KRYETARI I PARTISE…

Lexo me shume

STAFETA E LAPIDAREVE,EVENTI I ORGANIZUAR PER HERE TE DYTE RADHAZI NGA BASHKIA GJIROKASTER NE BASHKEPUNIM ME QKF FATO BERBERI

MENGJESIN E SOTEM U ZHVILLUA NE KUADER TE AKTIVITETEVE DEDIKUAR DITES SE CLIRIMIT TE GJIROKASTRES EVENTI STAFETA E LAPIDAREVE.BREZI I RI KUJTOI SAKRIFICAT QE DESHMORET…

Lexo me shume

FILLIMI I VITIT TE RI SHKOLLOR NE SHKOLLEN 9 VJECARE KOTO HOXHI

Femije te qeshur ,te veshur bukur,te shoqeruar nga prinderit dhe me lule ne duar,kjo ishte panorama e mengjesit te sotem ne rruget e qytetit te…

Lexo me shume

SHKOLLA SE BASHKU TRANSFEROHET NE QENDREN KOMUNITARE TE LAGJES ZINXHIRA

Nje shkolle mjaft problematike ne rrethin e Gjirokastres   ishte  shkolla “Se Bashku” ne lagjen Zinxhira e cila kete vit te ri shkollor u mbyll per…

Lexo me shume

INAGUROHET SHKOLLA E MESME ASIM ZENELI

Me fillimin e vitit të ri shkollor u inagurua shkolla e mesme e pergjithshme Asim Zeneli e cila u nënshtrua në një rikonstruksion të plotë…

Lexo me shume

CMIMET E NAFTES DHE BENZINES TE LARTA,SHOFERET E TAKSIVE:TE PAPERBALLUESHME

Shqipëria pavarësisht se është vend i pasur me burime të hidrokarbureve renditet në 10 vendet që kanë çmimin më të lartë të karburantit në botë…

Lexo me shume

AKSION KUNDER KANABISIT NE LAZARAT,ARRESTOHEN DY GRA.

Një aksion “blic” i Policisë së Gjirokastrës është zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm Lazarat për zbulimin e kanabisit të mbjellë. Burime…

Lexo me shume

OPERACIONI I MADH ANTIDROGE,KUSH JANE PERSONAT E NDALUAR

Një aksion i forcave operacionale është zhvilluar ditën e sotme në Tepelenë.Bëhet me dije se deri tani janë vënë në pranga 7 persona, mbi të…

Lexo me shume