Zgjedhjet vendore

Lexo me shume

Krimet zgjedhore Akuza: 75 persona të arrestuar e të ndaluar në vend

Plot 75 persona janë arrestuar dhe ndaluar në Tiranë, Kavajë, Fier, Elbasan, Shkodër, Dibër, Mat, Pogradec dhe Tropojë, për vepra penale që prekin zgjedhjet e…

Lexo me shume

Risitë e 30 qershorit: Për herë të parë, PS “merr” Shkodrën e Tropojën (dhe një president që nuk voton)

Për socialistët, zgjedhjet e 30 qershorit ishin një ëndërr e realizuar pas 3 dekadash. Për herë të parë ata do të drejtojnë bashkinë e Shkodrës,…

Lexo me shume

Ndihma ekonomike/ Qeveria miraton një ligj të ri

Ndihma ekonomike, pagesat e aftësisë së kufizuar dhe bonusi i bebeve, do jepen përmes një ligji krejtësisht të ri për asistencën sociale i cili është…

Lexo me shume

Sezoni turistik në Sarandë, Balluku: Furnizim pandërprerje me energji elektrike

Investimet e realizuara nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në qytetin e Sarandës, do garantojnë një furnizim të pandërprerë me energji gjatë sezonit turistik….

Lexo me shume

Hapet Bypass-i i Fierit, Balluku: 35 minuta më pak për të shkuar në Vlorë

Është hapur Bypass-i i Fierit, i cili njihet edhe si nyja kryesore sa i takon qarkullimit në drejtim të jugut të vendit. Segmenti në fjalë…

Lexo me shume

PLAZHET PA VROJTUES

Jetë të humbura në plazh të cilat fatkeqësisht kanë ndodhur edhe në javën e kaluar janë akuzë e drejtpërdrejtë për të gjithë ne që kryejmë…

Lexo me shume

75-vjetori i genocidit grek ndaj çamëve/ Idrizi: Kokën e kemi në Çamëri! Amanet për të ndërtuar varrezat e 2009 shqiptarëve

Në kuadër të 75-vjetorit të Genocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë nga populli grek, Shoqata Çamëria së bashku me PDIU kanë organizuar një takim pelegrinazhi në…

Lexo me shume

Shqipëria “fik” trurin, numrin më të ulët të shkencëtarëve

Niveli i lartë i edukimit dhe kërkimit shkencor e ndihmon një shtet të orientohet me lehtë drejt zhvillimit ekonomik dhe shfrytëzimit me efikasitet të kapitelit…

Lexo me shume

Dalin rezultatet e testit të anglishtes, MAS: 3.29 % e maturantëve kanë ngelur

Ditën e sotme kanë dalë rezultatet e testit të gjuhës së huaj. Në provim morën pjesë 36,134 maturantë, nga ku 3.29 % rezulton se kanë…

Lexo me shume