Imazhet e Koresë në Gjirokastër, regjisori: Kështu mund të ishte edhe Shqipëria sot

Në 2015, grupi i rrokut Laibach u bënë të parët dhe të vetmit që deri tani kanë mbajtur një koncert në Korenë e Veriut. Lejen…

Lexo me shume

Meta ndez rrjetin: E para Monika, pastaj Shqipëria…

Ilir Meta ka ndezur rrjetin, pasi tha se do të anulojë zgjedhjet. Vetëm se ky veprim duket se do t’i kushtojë postin e presidentit. Më…

Lexo me shume

Kapet përpunuesi i kanabisit, mes 35 kg të sekuestruar një pjesë në formë çokollate

Policia e Tepelenës ka goditur një  tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Operacioni i koduar “Përpunimi” sekuestroi 35 kg kanabis, një pjesë…

Lexo me shume

Motra e Kacifas, kandidate për deputete në Greqi

Motra e Konstandin Kacifas, ekstremistit të minoritetit grek i cili u ekzekutua nga forcat RENEA më 28 tetor në Bularat, do të udhëheq në votimet e 7…

Lexo me shume

Ne Manhatan valviten flamujt kuq e zi

Komuniteti shqiptar i Nju Jorkut shpalosi ngjyrat e tij edhe një herë të shtunën, me paradën që organizon tashmë çdo vit në Manhatan. Mes mijëra…

Lexo me shume

Shqiptari Jimmy Marku

Shqiptari Jimmy Marku, i cili konsiderohet ‘i forti’ i Britanisë pasi përfaqësoi tre herë vendin në finalen e World’s Strongest Man, është në telashe. 44-vjeçari…

Lexo me shume

Perfundon aksi Corovode-Permet

Kanë përfunduar punimet për ndërtimin e lotit të parë në aksin i cili lidh Çorovodën me qytetin e Përmetit. Rruga, një investim i Autoritetit Rrugor…

Lexo me shume

Taksa mbi blerjet online

Blerjet online do të bëhen më të shtrenjta pasi Drejtoria e Përgjithshme e Doganave me një udhëzim të posaçëm vendosi të taksojë edhe vlerën e…

Lexo me shume

Minatoret serish ne proteste

Minatorët kanë vijuar edhe ditën e sotme protestën e tyre, për të fitur kështu njëherë e mirë statusin e minatorit. Prej disa ditësh, minatorët në…

Lexo me shume

Tepelena cel sezonin turistik

Ndërthurja e historisë dhe bukurive natyrore janë oferta e Tepelenës për turistët vendas e të huaj. Të gjitha u prezantuan në panairin në qendër të…

Lexo me shume