LUFTETARI FITON ME TURBINEN NDESHJEN E PARE PER KUPEN E SHQIPERISE

U zhvillua pasditen e djeshme ndeshja e turit të parë për Kupën e Shqipërisë mes Luftëtarit dhe Turbinës në fushën e kësaj të fundit.Ndeshja përfundoi me rezultatin 0-1 në favor të ekipit gjirokastrit me golin e shënuar nga Fili në minutën e fumdit të ndeshjes me anë të një 11 metërshi. Ndeshja e kthimit do luhet në Gjirokastër mesjavën e ardhshme.