SOT LUHET NDESHJA SKENDERBEU-LUFTETARI NE KUADER TE JAVES SE 7 TE SUPERLIGES SHQIPTARE

Në kuadër të javës së 7 të Superligës do zhvillohet ndeshja Skënderbeu-Luftëtari pasditen e sotme. Në një deklaratë për mediat trajneri Jorgos Marantas u shpreh se në qoftë se vazhdon ekipi të njëjtin ritëm paraqitjesh do ia arrojë qëllimit për të marrë rezultatin pozitiv në fushën e vështirë të Korçës. Jorgos Ekipi gjirokastrit do shkojë drejt Korçës pa Likën,Qaton dhe portierin Paiteris. Luftëtari ndodhet në vendin e 9-t në kuotën e 5 pikëve.