Ramiz Lala konfirmohet ne detyre

Ramiz Lala, Kryetar i Gjykatës Administrative Gjirokastër është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.Trupa gjykuese për Lalën përbëhej nga Etleda Çiftja, Firdes…

Lexo me shume

“Djemte e Gjirokastres “kerkese Ministrise se Kultures

Forumi “Djemte e Gjirokasters” kane ringritur edhe njehere zerin per perfundimin e bustit te patrioti Elmaz Boce, i cili ka qenë një ndër themeluesit e…

Lexo me shume

“Kur të ha viçi ty dhe jo ti viçin”

“Kur të ha viçi ty dhe jo ti viçin” . Ky reagim sarkastik është i avokatit Altin Goxhaj, teksa tund një faturë restoranti në Sarandë….

Lexo me shume

Gjon Fusha drejtuesi me i ri i Apelit ne Gjirokaster

Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e së premtes mori disa vendime. Krahas emërimit të 6 studentëve të diplomuar nga shkolla e Magjistraturës, KLP…

Lexo me shume

MUNGESA E URES PENALIZON BANORET NE LAZARAT

E VETMJA MUNDESI MBIJETESE PER BANORET NE LAZARAT ESHTE BLEGTORIA DHE BUJQESIA POR KJO E FUNDIT MBETET E PENALIZUAR ME TOKA DJERRE PER SHKAK TE…

Lexo me shume

Tragjedia “Otello”ne Butrint

Tragjedia “Otello” e Shekspirit u vu në skenë në teatrin antik, si një ndër interpretimet kulmore të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit “Butrinti Summer Festival”. Në…

Lexo me shume

S’ka motorë uji se mungon sinjalistika në bregdetin shqiptar

Edhe pse jemi në kulmin e sezonit turistik, në plazhet e Sarandës nuk janë marrë masat për vendosjen e sinjalistikës ujore për sigurinë e pushuesve …

Lexo me shume

Kapet më 46 kg kanabis të tharë dhe fidanë të mbjellur, arrestohet 42-vjeçari nga Vlora

Një 42 vjeçar nga Vlora ka rënë në prangat e policisë së Tepelenës për shkak se është kapur me 46 kg drogë të llojit kanabis, si…

Lexo me shume

Sezoni turistik dhe muzika e lartë në lokale/ Policia: Do ndëshkohet çdo subjekt që gjeneron zhurmë

Për sezonin turistik veror 2019 janë marrë masa për garantimin e pushimeve të qeta dhe të sigurta për të gjithë pushuesit në zonat turistike dhe…

Lexo me shume

Dalin rezultatet për provimin me zgjedhje të Maturës Shtetërore 2019, ja ku mund t’i shikoni

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar tashmë edhe rezultatet e fundit të “Maturës Shtetërore 2019”, ato të provimit me zgjedhje. Kujtojmë se provimi i…

Lexo me shume