Kryesore

4 të arrestuar në Memaliaj, policia sekuestron 3 mijë euro të falsifikuara

Policia ka sekuestruar 3 mijë euro të falsifikuara ndërsa 4 persona janë vënë në pranga. Arrestimet janë bërë gjatë mëngjesit të sotëm në Memaliaj. Burime…

Lexo me shume

Gjirokastër, qyteti i gurtë që të mbërthen me magjinë e vet turistet e huaj

Gjirokastra, qyteti që të mbërthen me magjinë e vet. Aty ku çatitë e gurta hedhin valle me njëra – tjetrën, ndërsa shtëpitë karakteristike përqafohen përreth…

Lexo me shume

Greqia tjetër mesazh Shqipërisë: Ja kushtet që duhet të plotësoni për integrimin në BE

Presidenti i Greqisë, Prokopios Pavloulos i ka dërguar sërish një mesazh shumë të qartë Shqipërisë, por edhe Maqedonisë e Turqisë, kur bëhet fjalë për integrimin…

Lexo me shume

Debutimi me roveshatë i Kocionis me Luftëtarin pushton mediat greke

Dhimitris Kocionis ishte afruar te Luftëtari për të bërë diferencën në qendër të mbrojtjes. Por futbollisti më i ri i gjirokastritëve ka bërë diferencën dje…

Lexo me shume

Gjirokastër, pranga dy personave të dënuar për vjedhje

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona të shpallur në kërkim për vjedhje. Mësohet se personat e arrestuar janë shtetasit Fatjon Gjojdeshi dhe…

Lexo me shume

Ahmataj prezanton dy përforcimet e fundit nga Greqia: Luftëtari im mbijeton në Superiore

Julian Ahmataj, në një prononcim si trajner i skuadrës së Luftëtarit është optimist dhe ka besim se skuadra e tij do të mbijetojë. “Një sfidë…

Lexo me shume

Arrestohet organizatori i grabitjes

Policia e Tepelenës ka identifikuar brenda një kohe të shkurtër autorët e grabitjes së dhunshme të kambistit me 22 janari në Memaliaj. Policia e Tiranës…

Lexo me shume

Debate të ashpra në Kuvend/ Rama: Familjes time i ha ato që nuk thuhen. Berisha: Je fundërrinë

Përplasje të ashpra në Kuvend mes Edi Ramës dhe Sali Berishës. Ish-kryeministri akuzoi bashkëshorten e Ramës se është aksionere te ABI Bank. Por përgjigjia e kreut…

Lexo me shume

Goditi me qytën e pistoletës kambistin dhe gruan e tij në Memaliaj e iu mori paratë, arrestohet në Shkodër autori

lirjan Korbi është autori i dhunës dhe grabitjes së kambistit në Gjirokastër, Mustafa Mustafai, ndërsa plagë mori edhe bashkëshortja e tij, Thëllëze Mustafai, 67 vjeçe. Ai…

Lexo me shume

KUKESI E PRISTE PER FIRME, PORTIERI ZGJEDH LUFTETARIN

Edvan Bakaj është afrimi surprizë i Luftëtarit në merkaton e janarit. Në orët e vona të mbrëmjes portieri ka zgjedhur gjirokastritët, duke mos pranuar të…

Lexo me shume

DESHTIMI NE MERKATON E VERES, LUFTETARI LARGON TE GJITHE “SLLAVET”

Pas serbit Vladan Milosavljev dhe boshnjakut Nemanja Janiçiç, “Panorama Sport’ mëson ekskluzivisht se klubi i Luftëtarit ka prishur marrëveshjen edhe me malazezin Balsa Radoviç. Mesfushori…

Lexo me shume

KERKIME PER NAFTE NE PARKUN E ZAGORISE? RAMA: NUK BEN VAKI…

Lexo me shume

TRITOLI NE GJIROKASTER, BIZNESMENI NJIHEJ ME DY EMRA

Lexo me shume

Sa te sigurt ndihemi me ato qe ushqehemi? Qytetaret:Te pasigurt,AKU nuk po kryen punen sic duhet

Siguria ushqimore është nga temat më të diskutuara dhe më të ndjeshme nga qytetarët ditët e sotme.Ata të pyetur gjatë anketimi të bërë nga alpo…

Lexo me shume

“Cilat jane pershtypjet per sistemin qe jetojme?” tema e emisionit Miremengjes

Cilat janë përshtypjet për sistemin që jetojmë? Kjo ka qënë tema e emisionit të sotëm mirëmëngjes ku reagimet kanë qënë të shumta.Nuk janë lënë pa…

Lexo me shume

STRESI I PERSHTATJES I PRANSIHEM TEK FEMIJET DHE ADOLESHENTET

Një fenomen i pranishëm tek adoleshentët është stresi i përshtatjes.Ne kete lloj stresi bëjnë pjesë ato crregullime qe karakterizohen nga mospershtatja me situatat e reja…

Lexo me shume

KOMBETARJA KUQ E ZI I DHURON FITOREN TURQISE DUKE SHUAR SHPRESAT PER KUALIFIKIMIN NE EURO 2020

Shqipëria ka dalë e humbur nga ndeshja eliminatore e Europianit kundër Turqisë pasi është mposhtur me rezultatin minimal 1-0 në Stamboll. Kuqezinjtë të cilët në…

Lexo me shume

GJIROKASTRA PREJ KOHESH VUAN PER HAPESIRA ARGETUESE PER FEMIJET DHE MOSHEN E TRETE,QYTETARET:E DOMOSDOSHME NGRITJA E TYRE

Në Gjirokastër mungojnë parqet dhe këndet e lojërave për fëmijët. Kjo ka detyruar prindërit që në shumë raste ti mbajnë fëmijët të mbyllur në shtëpi….

Lexo me shume

PERFLITET TRANSFERIMI I GJYKATES SE APELIT GJIROKASTER DREJT FIERIT,QYTETARET:HUMBJE E MADHE PER RAJONIN JUGOR,SHKAKTON MUNDIM DHE KOSTO FINANCIARE

Kohët e fundit janë përfolur zëra për lëvizjen e Gjykatës së Apelit në Gjirokastër. Ideja për mbylljen e këtij institucioni nuk është e kohëve të…

Lexo me shume

ZHVILLOHET NE LIQENIN E VIROIT EVENTI VRAPO PER KALIN E QYQES

Në kuader te dites nderkombetare te shpendeve shtegtare u zhvillua ne liqenin e Viroit eventi “Vrapo për Kalin e qyqes” e organizuar nga Agjencia e…

Lexo me shume

ZHVILLOHET TRAJNIMI MBI PROCESIN E INSPEKTIMEVE DHE PREZANTIMI I PORTALIT ONLINE E-INSPEKTIMI

Në ambientet e Universitetit Eqrem Çabej Inspektoriati Qendror organizoi me përfaqësues të bashkive të qarkut Gjirokastër një trajnim kushtuar procedurës së inspektimeve si proces i…

Lexo me shume

SHKOLLA E MESME INDUSTRIALE THOMA PAPAPANO KA ULJE TE NUMRIT TE NXENESVE NE KRAHASIM ME NJE VIT ME PARE,RRITJE E INTERESIMIT TE TYRE NGA ZONAT RURALE

Shkolla e mesme industruale Thoma Papapano është i vetmi institucion i arsimit profesional në rajonin jugor.Godina e saj ndodhet në fazën e parë të rikonstruksionit…

Lexo me shume

A DO CELEN NEGOCIATAT PER HYRJEN E SHQIPERISE NE BE ME DATEN 18 TETOR?QYTETARET:VESHTIRE SHKAK MOSREALIZIMI I KUSHTEVE TE CAKTUARA NGA PARTNERET EUROPIANE

Kryefjala e diskutimeve politike kohët e fundit është në se do hapen negociatat për hyrjen e vendit tonë në BE në datën 18 Tetor.Gjatë një…

Lexo me shume