Vrau shokun arrestohet,policia kap 3 hajdut

Gjirokastër. Në vijim të ngjarjes së ndodhur në datë 19.02.2019, ku në zonën e Malëshovës, Bashkia Këlcyrë, në vendin e quajtur “Lugu i Thellë” u…

Lexo me shume

Dy jave i zhdukur,gjendet pa jete 33 vjecari

Një 32-vjeçar, i cili rezultonte i humbur është gjetur i vrarë në fshatin Brezhdan të Përmetit. Sipas policisë, Sokol Rama kishte humbur kontatet me familjen…

Lexo me shume

Bizneset ankohen per punimet ne qafen e pazarit:Nuk punohet fare

Dhjetera biznese artizane qe operojne ne qafen e pazarit ne Gjirokaster  gjate periudhes se  dimrit jane teresisht te falimentuar .Puna per ta nsi me hapjen…

Lexo me shume

Kolonjaret ne proteste

Banorët e fshatit Kolonjë në Njësinë Administrative Picar, kanë protestuar sot në qendër të fshatit kundër projektit për ndertimin e  nje  heci . Ata I…

Lexo me shume

Tjeter operacion antidroge

Tjetër operacion antidrogë është zhvilluar në Greqi, ku protagonist janë shtetasit shqiptarë. Policia greke ka ndaluar dy automjete, njëri kontrollonte rrugën dhe tjetri transportonte lëndën…

Lexo me shume

Kanabisi nxit vetvrasje

Tymosja e kanabisit në adoleshencë rrit rrezikun e prekjes nga depresioni dhe vetëvrasja, thotë një studim i ri. Hulumtuesit nga Amerika dhe Britania kanë zbuluar…

Lexo me shume

Shtepia e pritjes,drejt rrenimit

Gjatë viteve të  sistemit komunist ishte një një shtëpitë më të bukura në Gjirokastër, por tani ajo është e braktisur. Shtëpia e pritjes në të…

Lexo me shume

Gjirokastra lexon Musinen

Figura e publicistes dhe disidentes Musine Kokalari është përkujtuar në Gjirokastër nga Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit me një simpozium të…

Lexo me shume

Tjeter operacion antikanabis

Policia greke godet një grup të trafikut ndërkombëtar të drogës nga Shqipëria në Greqi. Grupi trafikonte marijuanë përmes kufirit greko-shqiptar në Igumenicë dhe me pas…

Lexo me shume

Burgjet te mbipopulluara

Shqipëria është një vend ku lajmet nga kronika nuk mungojnë thuajse asnjë ditë, me burrin që vret gruan, të mitur që abuzohen seksualisht, vjedhje, kultivim…

Lexo me shume