Dita e tokes

E festuar çdo vit, në të njëjtën datë, evente të shumta mbahen në të gjithë globin në ditën e tokës për të shpalosur mbështetjen për…

Lexo me shume

Perkujtohet 95 vjetori i vdekjes se Avni Rustemit

Forumi “Djemte e Libohoves” dhe “Djemte e Gjirokastres” kane perkujtuar 95 vjetorin e vdekjes se Avni Rustemit ,pikerisht me 22 prill te 1924 por kete…

Lexo me shume

14 Marsi ,dita e veres

Dita e Verës është një festë pagane me origjinë të lashtë. Festimi kryhet në nderim të natyrës së bukur shqiptare dhe bimësisë që merr jetë…

Lexo me shume

TJETER OPERACION NE GREQI

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia greke, ndërsa një tjetër u shpall në kërkim pasi u kapën duke transportuar drogë. Shqiptarët u vunë në pranga…

Lexo me shume

LODRAT E RREZIKSHME PER FEMIJET

Tregu i lodrave në vendin tonë do të ketë një kontroll referuar disa kritereve, njofton Inspektoriati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut. Mjekët toksilogë njoftojnë se…

Lexo me shume

RRITET PAPUNESIA

Papunësia në Shqipëri u rrit me 0.1 pikë përqindjeje në tremujorin e fundit të vitit të kaluar, teksa krijimi i vendeve të punës në ekonomi…

Lexo me shume

Rama nuk komenton ,ps fiton bashkine

Në takimin  me mbështetësit në Gjirokastër, kryeministri Edi Rama deklaroi pritshmëritë e socialistëve për të marrë edhe këtë Bashki në zgjedhjet e ardhshme lokale, që…

Lexo me shume

Edi Rames duhet ti ndalohet me ligj te merret me poltike.

Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e humbin pushtetin mbi vetveten! Dhe si të tillë, çdokund…

Lexo me shume

Opozita djeg mandatet

Protestë e opozitës dhe vendimi për të djegur mandatet kanë zënë hapësirë edhe në mediat ndërkombëtare. Në një prononcim për ‘Associated Press’, Basha është shprehur…

Lexo me shume

Bypassi i Tepelenes

Investimi për ndërtimin e bypass-it të Tepelenës po shkakton probleme për banorët e të paktën 4 fshatrave që lidhen me qytetin duke përdorur pasarelën historike…

Lexo me shume