KONVIKTEVE NE GJIROKASTER IU NDERPRITET UJI I PIJSHEM,DEBITOR ME VLEREN 2.8 MILION LEKE

Ndermarrja e e Trajtimit Studentor ne rrethin e Gjirokastres po vuan mungesen e ujit te pijshem qe prej dites se djeshme ne nje prononcim per…

Lexo me shume

EMISIONI AVANTAZH/NGJELA:NE MUAJIN MARS 70% E POLITIKANEVE S DO JENE NE PARLAMENT

Te ftuarit ne emisionin Avantazh ishin avokati Spartak Ngjela dhe Ira Kurti perfaqesuese e diaspores ku u diskutua  tema e bashkimit kombetar.Disa prej  konkluzioneve  ishin…

Lexo me shume

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në vendin e quajtur “Kthesa e Valohovës” në Bistricë. Nga kqyrja paraprake e trupit të viktimës nuk janë gjetur…

Lexo me shume

Greqi, shqiptari përplas 5 çiklistë në mes të errësirës, vdes vëllai binjak 14 vjeçar

Një 44-vjeçar shqiptar ka përplasur me makinë 5 çiklistë ku mbeti  i vdekur një 14 vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Karavomylos të Greqisë, rreth  orës 22:00…

Lexo me shume

Ndalohen 1300 azilantë, operacioni i FRONTEX në kufi që prej majit

FRONTEX, misioni ndërkombëtar i kontrollit të kufirit bëri publike disa prej rezultateve të punës disa mujore të efektivëve nga disa vende përgjatë vijës së kufirit…

Lexo me shume

Radhë të gjata për pasaporta

Në kulmin e sezonit turistik është shtuar edhe numri i qytetarëve që aplikojnë për pasaporta dhe karta identiteteti. Situata paraqitet problematike në disa qytete të…

Lexo me shume

Dyshime për dy raste të reja me antraks tek të imtat në Gjirokastër

Sëmundja e plasjes te bagëtitë e imëta duket të jetë sërish një këmbanë alarmi për fermerët e Gjirokastrës. Deri më tani janë dy raste të…

Lexo me shume

Reagon Tavo

Pas akuzave të aksionerit të Luftëtarit, Bekim Halilaj, ku në prononcimin e tij  shprehej ndër të tjera se ish-presidenti Tavo, po e dëmton klubin duke…

Lexo me shume

16 Shtete ku prostitucioni eshte i ligjshem

Puna më e vjetër në botë është konsideruar prej kohësh si një zgjedhje e urryeshme dhe pa shumë mund. Prostitucioni ekzistonte, ekziston dhe do të…

Lexo me shume

Banoret e Hoshteves me probleme te shumta

Në Hoshtevë të Zagorisë 2 vjet pas shkatërrimit të urës 200 vjeçare të Ali Pashës banorët flasin për vështirësi të shumta.Në verë thotë kryetari i…

Lexo me shume