PERFUNDOI RIKONSTRUKSIONI I CERDHES SE VETME NE QYTETIN E GJIROKASTRES,CICERIMAT

Paraditen e djeshme u inagurua rikonstruksioni i çerdhes “Cicërimat”në qytetin e Gjirokastrës e cila para disa kohësh ndodhej në një gjendje skandaloze dhe alarmante si…

Lexo me shume

Përfituan para përmes tenderave fiktivë, gjykata jep masat e sigurisë për 4 ish-zyrtarët në Tepelenë

Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër ka dhënë masat e sigurisë sot për katër zyrtarët dhe ish-zyrtaret e Shërbimit Spitalor të Tepelenës. Gjyqtarja Blerta Çibuku…

Lexo me shume

ISH FABRIKAT E GJIROKASTRES PREJ 30 VITESH TE LENA NE HARRESE.

Në Shqipërinë e viteve ’90 ishin në gjendje pune rreth 500 fabrika, të cilat ishin relativisht të amortizuara dhe nuk mund të konkuronin tregun e…

Lexo me shume

SOT LUHET NDESHJA SKENDERBEU-LUFTETARI NE KUADER TE JAVES SE 7 TE SUPERLIGES SHQIPTARE

Në kuadër të javës së 7 të Superligës do zhvillohet ndeshja Skënderbeu-Luftëtari pasditen e sotme. Në një deklaratë për mediat trajneri Jorgos Marantas u shpreh…

Lexo me shume

A BESOJNE QYTETARET TE GJYKATAT,TEMA E EMISIONIT MIREMENGJES

Tema e emisionit mirëmëngjes ishte “A besojnë qytetarët te gjykatat?”,reagimet prej tyre ishin të ndryshme por nuk lihen pa përmëndur dhe banorët të cilët ja…

Lexo me shume

GJIRO AIR SHOW 2019,NJE FUNDJAVE DEDIKUAR SPORTEVE TE AJRIT

Këtë fundjavë në qytetin e Gjirokastrës zhvillohet “Gjiro AIR SHOW 2019 ” me iniciativën e Federatës së Aeronautikës Shqiptare,Ministrisë së Mbrojtjes dhe Bashkisë së qytetit….

Lexo me shume

TAKIM NE PREFEKTURE NE KUADER TE ORGANIZIMIT TE AKTIVITETEVE NE KUADER TE 75 VJETORIT TE CLIRIMIT TE ATDHEUT

Prefekti i qarkut Gjirokastër z.Astrit Aliaj zhvilloi ditën e sotme takimin me komisionin e ngritur nga institucioni i drejtuar prej tij për zhvillimin e kremtimeve…

Lexo me shume

BALKAN GATE,TRAJNIM ME TE RINJTE PER DHUNEN NDAJ GRUAS

Sot në prefekturën e qarkut Gjirokastër u zhvillua trajnimi i të rinjve nga fusha e gazetarisë dhe shkencave sociale me temë “Dhuna ndaj gruas” iniciativë…

Lexo me shume

OSHEE Rajoni Gjirokastër pa drejtor, Robert Lili në krye të AKU

Levizje ne drejtimin e OSHEE Rajoni Gjirokaster. Deri me sot ne krye te ketij institucioni te rendesishem ne jug te vendit, ka qene Robert Lili…

Lexo me shume

Tender fiktiv për pajisjet e spitalit duke përfituar shumë para, pranga ish-drejtuesve të spitalit

Policia e Tepelenës ka ndaluar ish-shefin e financës, specialistin e statistikës, ish-juristen dhe ish-specialisten e burimeve njerëzore në Drejtorinë e Shërbimit Spitalor Tepelenë, për veprat…

Lexo me shume