LUFTETARI KALON TURIN E PARE TE KUPES SE SHQIPERISE DUKE MUNDUR TURBINEN

Luftëtari kaloi turin e parë të kupës së Shqipërisë duke mundur ekipin e Turbinës me rezultatin 2-1 mesditën e djeshme. Golat u shënuan nga Rapo…

Lexo me shume

INFRASTUKTURA PER PERSONAT PAK,KOKO:PREJ KOHESH NE PRITJE TE NJE FONDI NGA BASHKIA POR ENDE NUK GJEN ZBATIM

Mungesa e infrastukturës për personat me aftësi të kufizuar ndihet në rrethin e Gjirokastrës dhe është një problematikë mjaft shqetësuese.Këto shqetësime ngrihen nga kreu i…

Lexo me shume

NE AGROPIKAT E AZHBR-SE VAZHDOJNE VERIFIKIMET E SUBVENCIONEVE PER FERMERET

Në agropikën e AZHBR-s për rrethin e Gjirokastrës vazhdon faza e verifikimeve në pjesën e subvencioneve.Sipas specialistes pranë kësaj pike znj.Argjiro Muho pranë institucionit në…

Lexo me shume

“A DO BEHEN ZGJEDHJE TE PARAKOHSHME?” TEMA E EMISIONIT MIREMENGJES

Tema e ditës së djeshme në emisionin mirëmëngjes ishte “A do bëhen zgjedhje të parakohshme?” për të cilën kishte reagime të ndryshme nga qytetarët të…

Lexo me shume

KALI I QYQES I RREZIKUAR PER ZHDUKJE,MONITOROHET NGA AKZM GJIROKASTER

Kali i Qyqes është shkaba më e vogël në Shqipëri.Në qarkun e Gjirokastrës janë 14 individë të tillë dhe 6 prej të cilëve janë çift….

Lexo me shume

BASHKIA LIBOHOVE PADREJTESI NDAJ QYTETARIT,SHKAK AFERAT KORRUPTIVE

Sami Peca banues ne qytetin e libohoves prej vitesh po endet ne dyert e institucioneve per shkak te padrejtesive dhe aferave korruptive.Qe ne vitin 2006…

Lexo me shume

Me kompjutera në ambiente, vihen nën hetim tre persona në Tepelenë

Tre persona janë vënë nën hetim në gjendje të lirë pasi dyshohet se kanë ushtruar aktivitet të paligjshmë të lojërave të fatit.Bëhet fjalë për Elsid…

Lexo me shume

1 TETORI DITA E TE MOSHUARVE FESTOHET DHE NE GJIROKASTER

1 tetori njihet ndryshe si dita ndërkombëtare e te moshuarve. Në Gjirokastër tek shtepia “Shpresa e jetës” kjo ditë nuk kaloi pa u ndjerë për…

Lexo me shume

Flamur Golemi vë përparësen, ndjek shembullin e Veliajt dhe u shërben për të ngrënë të moshuarve

Kryetari i Bashkisë Gjirokastër Flamur Golemi është filmuar teksa u shërben për të ngrënë të moshuarve.Njësoj si kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe zv/kryeministri Erion…

Lexo me shume

GJIROKASTRA PERMES PIKTURES,LIBRIT DHE FOTOGRAFISE.EKSPOZITE DITEN E DJESHME NE QAFEN E PAZARIT

Një ndër aktivitetet e organizuara në kuadër të eventit Kult Art prej TID Gjirokastra në bashkëpunim me bashkinë e qytetit ishin dhe ekspozitat e ndryshme…

Lexo me shume