BORDI I KULLIMIT GJIROKASTER NE FAZEN E PUNIMEVE TE RRJETI I KANALEVE KULLUESE

BORDI I KULLIMIT PRANE BASHKISE GJIROKASTER NDODHET NE FAZEN E PUNIMEVE TE PJESA E RRJETIT TE KANALEVE KULLUESE PER FAKTIN SE NDODHEMI NE PRAG TE…

Lexo me shume

U ZHVILLUA MANIFESTIM NE SHESHIN CERCIZ TOPULLI NE KUADER TE THIRRJEVE NACIONALISTE NGA EKSTREMISTET GREKE

Mëngjesin e sotëm në sheshin Çerçiz Topulli të qytetit të Gjirokastrës u zhvillua tubimi paqësor në kuadër nga shoqata të ndryshme patriotike iniciator i të…

Lexo me shume

NDIHET MUNGESA E RESPEKTIMIT TE KALIMIT TE VIJAT E BARDHA

Respektimi i vijave të bardha si nga drejtuesit e mjeteve po ashtu dhe nga këmbësoret duket se nuk zbatohet nëqytetin e Gjirokastrës.Në shumicën e rasteve…

Lexo me shume

Sa te sigurt ndihemi me ato qe ushqehemi? Qytetaret:Te pasigurt,AKU nuk po kryen punen sic duhet

Siguria ushqimore është nga temat më të diskutuara dhe më të ndjeshme nga qytetarët ditët e sotme.Ata të pyetur gjatë anketimi të bërë nga alpo…

Lexo me shume

“Cilat jane pershtypjet per sistemin qe jetojme?” tema e emisionit Miremengjes

Cilat janë përshtypjet për sistemin që jetojmë? Kjo ka qënë tema e emisionit të sotëm mirëmëngjes ku reagimet kanë qënë të shumta.Nuk janë lënë pa…

Lexo me shume

STRESI I PERSHTATJES I PRANSIHEM TEK FEMIJET DHE ADOLESHENTET

Një fenomen i pranishëm tek adoleshentët është stresi i përshtatjes.Ne kete lloj stresi bëjnë pjesë ato crregullime qe karakterizohen nga mospershtatja me situatat e reja…

Lexo me shume

KOMBETARJA KUQ E ZI I DHURON FITOREN TURQISE DUKE SHUAR SHPRESAT PER KUALIFIKIMIN NE EURO 2020

Shqipëria ka dalë e humbur nga ndeshja eliminatore e Europianit kundër Turqisë pasi është mposhtur me rezultatin minimal 1-0 në Stamboll. Kuqezinjtë të cilët në…

Lexo me shume

GJIROKASTRA PREJ KOHESH VUAN PER HAPESIRA ARGETUESE PER FEMIJET DHE MOSHEN E TRETE,QYTETARET:E DOMOSDOSHME NGRITJA E TYRE

Në Gjirokastër mungojnë parqet dhe këndet e lojërave për fëmijët. Kjo ka detyruar prindërit që në shumë raste ti mbajnë fëmijët të mbyllur në shtëpi….

Lexo me shume

PERFLITET TRANSFERIMI I GJYKATES SE APELIT GJIROKASTER DREJT FIERIT,QYTETARET:HUMBJE E MADHE PER RAJONIN JUGOR,SHKAKTON MUNDIM DHE KOSTO FINANCIARE

Kohët e fundit janë përfolur zëra për lëvizjen e Gjykatës së Apelit në Gjirokastër. Ideja për mbylljen e këtij institucioni nuk është e kohëve të…

Lexo me shume

ZHVILLOHET NE LIQENIN E VIROIT EVENTI VRAPO PER KALIN E QYQES

Në kuader te dites nderkombetare te shpendeve shtegtare u zhvillua ne liqenin e Viroit eventi “Vrapo për Kalin e qyqes” e organizuar nga Agjencia e…

Lexo me shume