ZHVILLOHET TRAJNIMI MBI PROCESIN E INSPEKTIMEVE DHE PREZANTIMI I PORTALIT ONLINE E-INSPEKTIMI

Në ambientet e Universitetit Eqrem Çabej Inspektoriati Qendror organizoi me përfaqësues të bashkive të qarkut Gjirokastër një trajnim kushtuar procedurës së inspektimeve si proces i…

Lexo me shume

SHKOLLA E MESME INDUSTRIALE THOMA PAPAPANO KA ULJE TE NUMRIT TE NXENESVE NE KRAHASIM ME NJE VIT ME PARE,RRITJE E INTERESIMIT TE TYRE NGA ZONAT RURALE

Shkolla e mesme industruale Thoma Papapano është i vetmi institucion i arsimit profesional në rajonin jugor.Godina e saj ndodhet në fazën e parë të rikonstruksionit…

Lexo me shume

A DO CELEN NEGOCIATAT PER HYRJEN E SHQIPERISE NE BE ME DATEN 18 TETOR?QYTETARET:VESHTIRE SHKAK MOSREALIZIMI I KUSHTEVE TE CAKTUARA NGA PARTNERET EUROPIANE

Kryefjala e diskutimeve politike kohët e fundit është në se do hapen negociatat për hyrjen e vendit tonë në BE në datën 18 Tetor.Gjatë një…

Lexo me shume

ZHVILLOHET ANALIZA MONOSIZMIKE E GJIROKASTRES NE FUSHEN E STADIUMIT TE QYTETIT

Në fushën e stadiumit “Gjirokastra” u zhvillua Studimi i mikrozonimit siszmik të këtij qyteti.Kjo është organizuar nga instituti kërkimor gjeologjik italian cnr igag në bashkëpunim…

Lexo me shume

VAZHDON FUSHATA ANTIFORMALITET NE BIZNESET E GJIROKASTRES NGA DREJTORIA RAJONALE E TATIMEVE

Vijon fushata antiformalitet në bizneset e qytetit të Gjirokastër.Sipas informacioneve te marra nga Drejtoria Rajonale e Tatimeve Gjirokastër vazhdojnë vizitat informuese nga sektori i shërbimit…

Lexo me shume

TREGU I NGRITUR NE LAGJEN GERHOT FRENKUENTOHET NGA BANORET GJIROKASTRITE,SHKAK CMIMET ME TE ARSYESHME DHE TE PERBALLUESHME

Tregu i hapur prej vitesh në lagjen Gerhot vazhdon të mbetet tepër i frenkuentueshëm nga banorët gjirokastritë.Ky fluks fillon të nisë që në orët e…

Lexo me shume

AKSIDENTET KETE VIT JANE KATERFISHUAN NE KRAHASIM ME NJE VIT ME PARE NE QARKUN E GJIROKASTRES

Këtë vit janë shënuar një rritje e ndjeshme e aksidenteve me pasojë njerëz në qarkun e Gjirokastrës.Në krahasim me një vit më parë janë katërfishuar…

Lexo me shume

REZULTATI I ZGJEDHJEVE NE KOSOVE DOLI 4 ORE PAS VOTIMEVE,SHUME NDRYSHE NGA VENDI YNE.

Zgjedhjet në Kosovë dëshmuan edhe kësaj radhe një histori suksesi. Ndryshe nga zgjedhjet e kaluara në Kosovë, vetëm katër orë pasi ishin mbyllur kutitë e…

Lexo me shume

VJEN HUMBJA E PARE PER TRAJNERIN MARANTAS,SKENDERBEU MUND LUFTETARIN 2-0

Në kuadër të javës së 7 të kategorisë superiore u zhvillua në fushën e vështirë të Korçës ndeshja Skënderbeu-Luftëtari e cila përfundoi me rezultatin 2-0…

Lexo me shume

JANE PREZANTUAR STUDENTET QE FITUAN TE DREJTEN PER TU BERE PJESE E PROGRAMEVE TE NXITJES SE PUNESIMIT

Në ambientet e Zyrave të Shërbimit Kombëtar të Punës u zhvillua prezantimi i studentëve të cilët fituan të drejtën për tu bërë pjesë e programeve…

Lexo me shume