CMIMET E NAFTES DHE BENZINES TE LARTA,SHOFERET E TAKSIVE:TE PAPERBALLUESHME

Shqipëria pavarësisht se është vend i pasur me burime të hidrokarbureve renditet në 10 vendet që kanë çmimin më të lartë të karburantit në botë…

Lexo me shume

AKSION KUNDER KANABISIT NE LAZARAT,ARRESTOHEN DY GRA.

Një aksion “blic” i Policisë së Gjirokastrës është zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm Lazarat për zbulimin e kanabisit të mbjellë. Burime…

Lexo me shume

OPERACIONI I MADH ANTIDROGE,KUSH JANE PERSONAT E NDALUAR

Një aksion i forcave operacionale është zhvilluar ditën e sotme në Tepelenë.Bëhet me dije se deri tani janë vënë në pranga 7 persona, mbi të…

Lexo me shume

KOMBETARJA E SHQIPERISE FITORE SPEKTAKOLARE NDAJ ISLANDES 4-2

Kombetarja jone ka gjetur fitoren e 3-të në këto 6 ndeshje në kuadër të grupit H të Eliminatoreve të Evropianit të 2020-ës, pasi të martën…

Lexo me shume

LRI GJIROKASTER DEKLARATE MBI DEFTESEN E GJIMNAZIT TE KRYEBASHKIAKUT GOLEMI

Nepermjet nje deklarate per shtyp Lëvizja Rinore për Integrim Dega Gjirokastër po ndjek me vëmendje zhvillimet politike si në planin e përgjithshëm kombëtar por edhe…

Lexo me shume

CERDHJA CICERIMAT PEZULLOHET,KARAGJOZI:TRATATIVA ME DONATORET PER LEVIZJE NE GODINE ME KOMODE

Çerdhja Cicërimat është e vetmja në qytetin e Gjirokastrës dhe disponon një kapacitet prej 80 vetash.Kushtet në të cilat ndodhet janë skandaloze dhe alarmante për…

Lexo me shume

META PAS THIRRJES NGA KOMISIONI HETIMOR PARLAMENTAR,QYTETARET:VEPRIM DEMOKRACIE

Për herë të parë në historinë e shtetit shqiptar Presidenti i Republikës doli për të dëshmuar para deputetëve të Komisionit Hetimor që është ngritur për…

Lexo me shume

CMIMET E TEKSTEVE SHKOLLORE TE KRIPURA DHE TE PAPERBALLUESHME

Edhe pak dite na ndajne nga fillimi i vitit te ri shkollor dhe prinderit bashke me femijet po pergatiten per te blere sendet qe ju…

Lexo me shume

KONVIKTEVE NE GJIROKASTER IU NDERPRITET UJI I PIJSHEM,DEBITOR ME VLEREN 2.8 MILION LEKE

Ndermarrja e e Trajtimit Studentor ne rrethin e Gjirokastres po vuan mungesen e ujit te pijshem qe prej dites se djeshme ne nje prononcim per…

Lexo me shume

Gjirokastër, pranga dy personave të dënuar për vjedhje

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona të shpallur në kërkim për vjedhje. Mësohet se personat e arrestuar janë shtetasit Fatjon Gjojdeshi dhe…

Lexo me shume