KALI I QYQES I RREZIKUAR PER ZHDUKJE,MONITOROHET NGA AKZM GJIROKASTER

Kali i Qyqes është shkaba më e vogël në Shqipëri.Në qarkun e Gjirokastrës janë 14 individë të tillë dhe 6 prej të cilëve janë çift….

Lexo me shume

BASHKIA LIBOHOVE PADREJTESI NDAJ QYTETARIT,SHKAK AFERAT KORRUPTIVE

Sami Peca banues ne qytetin e libohoves prej vitesh po endet ne dyert e institucioneve per shkak te padrejtesive dhe aferave korruptive.Qe ne vitin 2006…

Lexo me shume

Me kompjutera në ambiente, vihen nën hetim tre persona në Tepelenë

Tre persona janë vënë nën hetim në gjendje të lirë pasi dyshohet se kanë ushtruar aktivitet të paligjshmë të lojërave të fatit.Bëhet fjalë për Elsid…

Lexo me shume

1 TETORI DITA E TE MOSHUARVE FESTOHET DHE NE GJIROKASTER

1 tetori njihet ndryshe si dita ndërkombëtare e te moshuarve. Në Gjirokastër tek shtepia “Shpresa e jetës” kjo ditë nuk kaloi pa u ndjerë për…

Lexo me shume

Flamur Golemi vë përparësen, ndjek shembullin e Veliajt dhe u shërben për të ngrënë të moshuarve

Kryetari i Bashkisë Gjirokastër Flamur Golemi është filmuar teksa u shërben për të ngrënë të moshuarve.Njësoj si kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe zv/kryeministri Erion…

Lexo me shume

GJIROKASTRA PERMES PIKTURES,LIBRIT DHE FOTOGRAFISE.EKSPOZITE DITEN E DJESHME NE QAFEN E PAZARIT

Një ndër aktivitetet e organizuara në kuadër të eventit Kult Art prej TID Gjirokastra në bashkëpunim me bashkinë e qytetit ishin dhe ekspozitat e ndryshme…

Lexo me shume

ZHVILLOHET MBLEDHJA E DYTE E KESHILLIT BASHKIAK.POLEMIKA MES ANETAREVE TE KESHILLIT DHE KOMUNITETIT ROM DHE EGJIPTIAN

Sot është zhvilluar mbledhja e dytë e këshillit bashkiak në bashkinë Gjirokastër ndërkohë që në rendin e ditës ishin: -Vendimi për dhënien e ndihmës ekonomike…

Lexo me shume

ZHVILLOHET EVENTI KULT ART NE GJIROKASTER NE KUADER TE DITES KOMBETARE TE TRASHEGIMISE KULTURORE

Gjate kesaj fundjave Bashkia Gjirokastër në bashkëpunim me shoqaten TID Gjirokastra organizoi eventin “Kult Art” në Pazarin e Gjirokastrës me rastin e 29 Shtatorit ditës…

Lexo me shume

PSE PO LARGOHET RINIA SHQIPTARE?

Pse po largohet rinia shqiptare nga vendi yne? Kjo eshte nje pyetje qe e has kudo por qe nje pergjigje nuk ka.Ka vetem mendime,analiza,statistika gjithomne…

Lexo me shume

SHENDETESIA FALAS,MIT APO REALITET?

“Shëndetësia falas mit apo realitet” ishte tema e ditës së sotme e emisionit mirëmëngjes ku ka pasur reagime pa fund nga qytetarët.Kamera e ALPO TV…

Lexo me shume