VAZHDON FUSHATA ANTIFORMALITET NE BIZNESET E GJIROKASTRES NGA DREJTORIA RAJONALE E TATIMEVE

Vijon fushata antiformalitet në bizneset e qytetit të Gjirokastër.Sipas informacioneve te marra nga Drejtoria Rajonale e Tatimeve Gjirokastër vazhdojnë vizitat informuese nga sektori i shërbimit…

Lexo me shume

TREGU I NGRITUR NE LAGJEN GERHOT FRENKUENTOHET NGA BANORET GJIROKASTRITE,SHKAK CMIMET ME TE ARSYESHME DHE TE PERBALLUESHME

Tregu i hapur prej vitesh në lagjen Gerhot vazhdon të mbetet tepër i frenkuentueshëm nga banorët gjirokastritë.Ky fluks fillon të nisë që në orët e…

Lexo me shume

AKSIDENTET KETE VIT JANE KATERFISHUAN NE KRAHASIM ME NJE VIT ME PARE NE QARKUN E GJIROKASTRES

Këtë vit janë shënuar një rritje e ndjeshme e aksidenteve me pasojë njerëz në qarkun e Gjirokastrës.Në krahasim me një vit më parë janë katërfishuar…

Lexo me shume

REZULTATI I ZGJEDHJEVE NE KOSOVE DOLI 4 ORE PAS VOTIMEVE,SHUME NDRYSHE NGA VENDI YNE.

Zgjedhjet në Kosovë dëshmuan edhe kësaj radhe një histori suksesi. Ndryshe nga zgjedhjet e kaluara në Kosovë, vetëm katër orë pasi ishin mbyllur kutitë e…

Lexo me shume

VJEN HUMBJA E PARE PER TRAJNERIN MARANTAS,SKENDERBEU MUND LUFTETARIN 2-0

Në kuadër të javës së 7 të kategorisë superiore u zhvillua në fushën e vështirë të Korçës ndeshja Skënderbeu-Luftëtari e cila përfundoi me rezultatin 2-0…

Lexo me shume

JANE PREZANTUAR STUDENTET QE FITUAN TE DREJTEN PER TU BERE PJESE E PROGRAMEVE TE NXITJES SE PUNESIMIT

Në ambientet e Zyrave të Shërbimit Kombëtar të Punës u zhvillua prezantimi i studentëve të cilët fituan të drejtën për tu bërë pjesë e programeve…

Lexo me shume

PERFUNDOI RIKONSTRUKSIONI I CERDHES SE VETME NE QYTETIN E GJIROKASTRES,CICERIMAT

Paraditen e djeshme u inagurua rikonstruksioni i çerdhes “Cicërimat”në qytetin e Gjirokastrës e cila para disa kohësh ndodhej në një gjendje skandaloze dhe alarmante si…

Lexo me shume

Përfituan para përmes tenderave fiktivë, gjykata jep masat e sigurisë për 4 ish-zyrtarët në Tepelenë

Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër ka dhënë masat e sigurisë sot për katër zyrtarët dhe ish-zyrtaret e Shërbimit Spitalor të Tepelenës. Gjyqtarja Blerta Çibuku…

Lexo me shume

ISH FABRIKAT E GJIROKASTRES PREJ 30 VITESH TE LENA NE HARRESE.

Në Shqipërinë e viteve ’90 ishin në gjendje pune rreth 500 fabrika, të cilat ishin relativisht të amortizuara dhe nuk mund të konkuronin tregun e…

Lexo me shume

SOT LUHET NDESHJA SKENDERBEU-LUFTETARI NE KUADER TE JAVES SE 7 TE SUPERLIGES SHQIPTARE

Në kuadër të javës së 7 të Superligës do zhvillohet ndeshja Skënderbeu-Luftëtari pasditen e sotme. Në një deklaratë për mediat trajneri Jorgos Marantas u shpreh…

Lexo me shume