A BESOJNE QYTETARET TE GJYKATAT,TEMA E EMISIONIT MIREMENGJES

Tema e emisionit mirëmëngjes ishte “A besojnë qytetarët te gjykatat?”,reagimet prej tyre ishin të ndryshme por nuk lihen pa përmëndur dhe banorët të cilët ja…

Lexo me shume

GJIRO AIR SHOW 2019,NJE FUNDJAVE DEDIKUAR SPORTEVE TE AJRIT

Këtë fundjavë në qytetin e Gjirokastrës zhvillohet “Gjiro AIR SHOW 2019 ” me iniciativën e Federatës së Aeronautikës Shqiptare,Ministrisë së Mbrojtjes dhe Bashkisë së qytetit….

Lexo me shume

TAKIM NE PREFEKTURE NE KUADER TE ORGANIZIMIT TE AKTIVITETEVE NE KUADER TE 75 VJETORIT TE CLIRIMIT TE ATDHEUT

Prefekti i qarkut Gjirokastër z.Astrit Aliaj zhvilloi ditën e sotme takimin me komisionin e ngritur nga institucioni i drejtuar prej tij për zhvillimin e kremtimeve…

Lexo me shume

BALKAN GATE,TRAJNIM ME TE RINJTE PER DHUNEN NDAJ GRUAS

Sot në prefekturën e qarkut Gjirokastër u zhvillua trajnimi i të rinjve nga fusha e gazetarisë dhe shkencave sociale me temë “Dhuna ndaj gruas” iniciativë…

Lexo me shume

OSHEE Rajoni Gjirokastër pa drejtor, Robert Lili në krye të AKU

Levizje ne drejtimin e OSHEE Rajoni Gjirokaster. Deri me sot ne krye te ketij institucioni te rendesishem ne jug te vendit, ka qene Robert Lili…

Lexo me shume

Tender fiktiv për pajisjet e spitalit duke përfituar shumë para, pranga ish-drejtuesve të spitalit

Policia e Tepelenës ka ndaluar ish-shefin e financës, specialistin e statistikës, ish-juristen dhe ish-specialisten e burimeve njerëzore në Drejtorinë e Shërbimit Spitalor Tepelenë, për veprat…

Lexo me shume

LUFTETARI KALON TURIN E PARE TE KUPES SE SHQIPERISE DUKE MUNDUR TURBINEN

Luftëtari kaloi turin e parë të kupës së Shqipërisë duke mundur ekipin e Turbinës me rezultatin 2-1 mesditën e djeshme. Golat u shënuan nga Rapo…

Lexo me shume

INFRASTUKTURA PER PERSONAT PAK,KOKO:PREJ KOHESH NE PRITJE TE NJE FONDI NGA BASHKIA POR ENDE NUK GJEN ZBATIM

Mungesa e infrastukturës për personat me aftësi të kufizuar ndihet në rrethin e Gjirokastrës dhe është një problematikë mjaft shqetësuese.Këto shqetësime ngrihen nga kreu i…

Lexo me shume

NE AGROPIKAT E AZHBR-SE VAZHDOJNE VERIFIKIMET E SUBVENCIONEVE PER FERMERET

Në agropikën e AZHBR-s për rrethin e Gjirokastrës vazhdon faza e verifikimeve në pjesën e subvencioneve.Sipas specialistes pranë kësaj pike znj.Argjiro Muho pranë institucionit në…

Lexo me shume

“A DO BEHEN ZGJEDHJE TE PARAKOHSHME?” TEMA E EMISIONIT MIREMENGJES

Tema e ditës së djeshme në emisionin mirëmëngjes ishte “A do bëhen zgjedhje të parakohshme?” për të cilën kishte reagime të ndryshme nga qytetarët të…

Lexo me shume